01 prill 2011

Tiago drejt Firenze

Tiago pëlqehet nga Fiorentina. Ky lajm vjen nga Spanja, drejtpërdrejt nga Cadena Ser. Sipas burimit spanjoll, portugezi në pronësinë e Juventusit mendohet si zëvëndësuese ideal i Montolivo, i cili është nën mbikëqyrjen e shumë ekipeve europiane, ndër të cilat edhe Juventusi.

Atletico Madrid, skuadra aktuale e lojtarit, nuk do ta blejë përfundimisht atë nga Juventus dhe në fund të sezonit ai do të kthehet në Itali. Përgatiten skenarët e një marrveshjeje tjetër Torino-Fiorentina. /fcjuventus-news/