30 prill 2011

Tre skuadra pas Pirlos


E ardhmja e mesfushorit italian, Andrea Pirlo te Milan është ende e pa qartë. Kontrata e mesfushorit me klubin italian Milan përfundon në qershor dhe ai po kërkohet nga disa klube evropiane.

Skuadra e Juventusit ka kohë që është interesuar për shërbimet e tij , përderisa edhe Chelsea ka bërë të njëjtën gjë.

Një skuadër tjetër e cila tashme ka shprehur dëshirën për italianin është skuadra spanjolle Malaga.
/JUVENEWS.TK/