29 prill 2011

Milano e dëshiron Aquilanin


Milan ka hyrë në garë për ta transferuar Alberto Aquilanin dhe po dëshiron të përfitoj nga rasti i Juventusit i cili ende nuk e kanë gjetur një gjuhë të përbashkët me Liverpookin.

Aquilani aktualisht është i huazuar deri në qershorë, kurse Juventus është duke u munduar të ul qmimin e kërkuar nga Liverpuli.

Mirpo Liverpol nuk po dëshiron ti humbas të hollat e investuara para dy viteve, dhe kështu që Aqulani në fund të stinorit do të rikthehet në Anfield Road.

Calciomercato.it bënë të ditur se Milan është i gatshëm të ofroj një kërkes që Aquilani të huazohet në Milano për një sezon me të drejt blerje.

Aqulani në Milano shifet si zavendësues i Andrea Pirllos, që në fund të stinorit do ti skadoj kontrata, kurse Juventus mund ta angazhoj pirllon me parametra zerro.
/JUVENEWS.TK/