30 prill 2011

Per momentin Buffon do te qendroje tek Juventus!


Zerat jane te ndryshem prej shume kohesh, se bashku me pergenjeshtrimet, por tifozet e Romes e enderojne me te vertete mberritjen e Gigi Buffon. Agjenti i portierit te Juventus dhe Kombetares, frenon dhe thekson se per momentin nuk asnje asgje.

"Gazetat flasin per te mbushur faqet - shpjegon Silvano Martina - por Buffon ka nje kontrate qe ka edhe dy vite kohe deri ne skadence me Juventus dhe eshte i lumtur ne kete skuader. Me pas do te shohim nese do te ndodhe ndonje gje, por per momentin nuk ka asgje per te shtuar zera te pabaza.

Gigi eshte nje nder portieret me te mire ne bote, pas disa ditesh do te marre edhe nje cmim si portieri me i mire i 10 vitecve (do tia jape Iffhs), eshte rikuperuar 100% nga demtimi dhe eshte i bindur se ne sezonin e ardhshem do te jete shume me ne forme".
/JUVENEWS.TK/