23 prill 2011

Pirlo-Juve shumë afër, Milan mendon për zëvëndësuesin

Ditë pas dite rriten përqindjet që shikojnë Andrea Pirlo-n tek Juventus korrikun e ardhshëm. 32vjecari i Milan ka një kontratë që skadon në 30 Qershor të këtij viti dhe bardhezinjtë duket se janë zgjedhja e preferuar e lojtarit.

Milan duket se ka dhënë konsensusin sepse po mendon për zëvëndësuesin e ri. Duket se kërkojnë një mesfushor më pak teknik, por më shumë dinamik. Emrat janë Sandro, Poli dhe Palombo. Për dy lojtarët e Sampdorias cdo gjë do të bëhej më thjeshtë në rast rënieje në Serie B. /fcjuventus-news/