22 prill 2011

Appelt drejt përmbylljes.Sot pritet ok përfundimtar


Tifozët juventinë mund të kenë surprizën e parë të merkatos pikërisht sot. Gabriel Appelt Pires (18 vjecar me pasaportë europiane), fantazist premtues i Resende është një hap larg Juventusit. Sot “La Gazzetta dello Sport”, Juventusi mposhti konkurencën e skuadrave të tjera të mëdha, ndër të cilat edhe Inter, të cilat po insistonin prej 10 ditësh.

Dje ka patur një bisedë telefonike mes drejtuesve torinez dhe agjentit të lojtarit, Peppino Tirri. Sot pritet pohimi përfundimtar. /fcjuventus-news/