29 prill 2011

Seria A - Kryendeshja të hënën


Java e 35-të në Seria A do të sjell ndeshje mjaftë interesante. Të shtunën Cesena e Erjon Bogdanit do të pres skuadrën kampione Inter, kurse të dielën Milani që po ecën sigurt drejtë titullit kampion luanë në “San Siro” më skuadrën e Bologna.

Të dielën zhvillohet edhe një ndeshje interesante në mes Fiorentina dhe Udinsese, kurse të hënën do të mbyllet java e 35-të më kryendeshjen Lazio Juventus. Lazio ka synim fitoren për të ruajtur pozitën e katërt, kurse Juve në anën tjetër shpreson në një plasman sa më të mirë për sezonin ardhshëm.

Të shtunën

18:00 Cesena-Inter Milan
20:45 Napoli -Genoa

Të dielën

15:00 AC Milan-Bologna
15:00 Catania-Cagliari
15:00 Chievo-Lecce
15:00 Fiorentina-Udinese
15:00 Parma -Palermo
15:00 Sampdoria-Brescia
20:45 Bari-AS Roma

Të hënën

20:45 Lazio-Juventus
/JUVENEWS.TK/