27 prill 2011

Mançini sjell Dzekon ose Ibrën te Juve


Roberto Mançini duket se është përgjigjja e parë pozitive për Juventusin. Trajneri jep disponibilitetin e tij: Ja çfarë i ka kërkuar klubit bardhezi.

Rolin e Nedved dhe të Raiolës dhe atë të blerjes së Ibrahimoviç. Vijas Boas i ka thënë “jo” ofertës së Romës dhe duket më pranë bardhezinjve: Ai është një alternativë nëse Mançini dhe Mazari nuk pranojnë.

Ndërkohë që Juve kërkon edhe Xhekon dhe Bastos. Braziliani i Lionit mund të marrë shumë shpejt pasaportën. Boshnjaku nuk po ecën mirë te Mançester Siti dhe mund të zgjedhë të largohet.
/JUVENEWS.TK