29 prill 2011

Juventus do të shpenzoj 100 milon në merkato


Siç na informojn La Gazzette dello Sport dhe Corrierea dello Sport, xhiganti Italian Juventus, është i gatshëm të shpenzoj 100 milion euro në merkaton verore.

Pronari John Elkann, më heret kishte deklaruar se është i gatshëm të investoj për ringjalljen e "Zonjes së Vjetër", kurse mediat italiane shkruajn se John Elkann do të investoj 60 milion euro.

25 milion priten që të përfitohen nga disa fonde që janë të përfshira në projektin e stadiumit të ri të Juventusit, kurse 15 milion priten të fitohen nga shitja e disa futbollisteve, vlen të përmendet se Wolsburg në fund të stinorit do të jetë i obliguar që në drejtim të Juves të paguaj 10 milionët e mbetura nga shitja e Brazilianit Diego.

Është mbetur të shikoihet se me parat e investuar çfar emrash do të arrijnë në Juventus, deri sa drejtori gjeneral Beppe Marotta ka premtuar dy deri në tre emra të klasit botërorë.
/JUVENEWS.TK/