29 prill 2011

John Elkann: Juve, model Barcelona


Drejtuesi i lartë i Juventusit, John Elkann, bëri të ditur se e ardhmja e bardhezinjëve do të bazohet në modelin Barcelona.

“Nuk kërkojme ortake, por pjesëmarrjen e tifozëve tanë. Skuadra të cila si Bayern dhe Barca fitojn fale lidhjes me territorin”.

"Del Piero ka bërë një kampionat shumë të mirë, është në gjendje të ndihmojë të rinjtë”.
/JUVENEWS.TK/