28 prill 2011

Juventus kërkon De Jong


Skuadra e Juventusit ka shprehur interesim për mesfushorin e Manchester City-it, Nigel de Jong.

Sipas ‘Itasportpress’, skuadra nga Torina është gatshme të filloj negociatat më City-in për ta transferuar De Jong gjatë afatit kalimtar të verës.

Braziliani Felipe Melo në asnjë moment nuk ka gjet vetën të Juventusi dhe presidenti Beppe Marotta dëshrion ta shfrytëzoj atë në këtë marrëveshje duke ofruar këmbim në mes lojtarëve.

Veç Juventusit interesim për shërbimet e Jong ka shprehur edhe lideri aktual i Bundesliges, Borussia Dortmund.
/JUVENEWS.TK/