25 prill 2011

Buffon: E ardhmja ime te Juventusi


Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka thënë se nuk planifikon ta braktisë Zonjën e Vjetër në fund të këtij sezoni.

Është spekuluar se 33-vjeçari mund të kalojë te Manchester Unitedi ose Manchester City në afatin kalimtar veror, mirëpo Buffon thotë se nuk planifikon të lëvizë nga Juve.

Çfarë do të bëj sezonin e ardhshëm?

Nuk kam menduar për këtë. Kam një kontratë deri në vitin 2013. Dua të fitoj me Juventusin dhe nuk po mendoj për asgjë tjetër.

“Krejt çfarë po mendoj është Juventusi”, ka thënë dikur portieri më i mirë në botë për Sky Sport Italia.
/JUVENEWS.TK/