26 prill 2011

Milani e Juventusi, ne gare te forte per Shaqirin


Dy gjigantet italian, Milani e Juventusi jane futur seriozisht ne gare per te marre mesfushorin kosovar te Baselit, Xherdan Shaqiri, ka njoftuar te henen sajti "calciomercatoweb.it".

Madje, sipas ketij sajti, skuadra e Milanit pritet t'i beje oferte Baselit ne vlere prej shtate milione eurosh per t'i marre sherbimet e tij. Krahas Milanit e Juventusit, jane edhe Interi e Roma qe duan shtatshkurtin e lindur ne Gjilan. Ne fakt, jane dhjetera skuadra qe kane shprehur interesim per te, nder to edhe Bayern Munchen, Hamburg, Schalke si dhe disa skuadra angleze.

Shaqiri me Baselin ka kontrate deri ne vitin 2013. Kartoni i tij, vleresohet ne 10 milione euro. Shaqiri ne Superligen e Zvicres me Baselin ka 23 paraqitje dhe ka shenuar tre gola.
/JUVENEWS.TK/