29 prill 2011

Juventus ka konkurence per Sandro'n


Interi i eshte bashkuar gares me Romen dhe Juventusin per te marre sherbimet e Sandro's i cili pritet te largohet nga Tottenham gjate kesaj vere, duke u bazuar ne Il Corriere dello Sport.

Mesfushori defanziv Brazilian ka qene impresiv ne ndeshjen kunder Milanit ne LK.

Ai kaloi ne Tottenham veren e kaluar pasi fitoi Kupen Libertadores me skuadren Braziliane Internacional.

22 vjecari nuk eshte adoptuar edhe aq lehte ne Premier Lige duke pasur parasysh se ka vetem 14 paraqitje.

Per kete arsye, skuadrat Italiane besojne se Totenhami eshte i gatshem qe te shes lojtarin ne shifer prej 15 milion euro. /Juventus-fans.net