31 dhjetor 2010

Gëzuar 2011

Ju uroj të gjithë antarëve që e festojnë festën e Vitit të Ri pa marrëparasysh cilës përkatësi fetare janë (duke përfshi këtu dhe Muslimanët). Ju dëshiroj si juve antarë por edhe të gjithë njerëzve, paqe, tolerancë dhe dashuri ndërmjet vete siq tregohet në festa, por të mundohemi bashkarisht që një gjë të tillë ta tregojmë edhe ditët tjera jo vetëm ato festive. Shpresoj viti i ardhshëm të jetë më i mirë për të gjithë ju dhe familjarët që ju qëndrojnë afër çdo herë në çdo çast emocional (gëzim, hidhërim etj)! Ju uroj të gjitha të mirat dhe shpresoj vitin e ardhshëm të kenë mundësi edhe ata (të cilët kanë dëshirë por nuk kanë mundësi) t'a festojnë! Dhe ju lus të gjithë ju që festoni që të mos e teproni e të mos kontrolloni veten, kur mungon vetëkontrolli gjithmonë ndodh e gabuara, e papritura.

"Paqe, dashuri dhe begati në shtëpitë e Shqiptarëve" - Me respekt Milaim Rushiti / Grande-Juve.tk

Speciale - Zhvillimet kryesore të sportit në botë gjatë 2010-ës

Nga suksesi i pesëfishtë i Interit, te Spanja kampione bote: ja ngjarjet kryesore të sportit në botë gjatë vitit që lamë pas.

08.01.2010 - Sulm me armë mbi kombëtaren e Togos
Autobusi me të cilin kombëtarja e Togos udhëtonte drejt Angolës, ku dy ditë më pas niste Kupa e Afrikës, u sulmua me mitraloz në kufirin midis Kongos dhe Angolës. Si pasojë e sulmit të rebelëve mbetën të vdekur tre vetë dhe u plagosën dy futbollistë (Akakpo dhe Obilale), trajneri i portierëve, mjeku i ekipit, përgjegjësi i shtypit dhe një tjetër pjesëtar i stafit. Përfaqësuesja e Togos nuk mori pjesë në Kupën e Afrikës.

31.01.2010 - Federer dhe S. Uilliams fitojnë Australian Open
Roxher Federer dhe Serena Uilliams ishin fituesit e Australian Open, turneut të parë në tenis për vitin 2010. Tenisti zviceran mundi në finale skocezin Endi Mërrej 3-1 (6-3, 6-4, 7-6 (13-11)), në një përballje që zgjati 2 orë e 41 minuta. Ky ishte titulli i katërt në turneun e Melburnit për Federerin (pas sukseseve në vitin 2004, 2006 dhe 2007) dhe i 16-i në karrierë. Në turneun e femrave, Serena Uilliams mposhti në ndeshjen e fundit 2-1 tenisten belge Zhystin Henin (6-4, 3-6, 6-2), pas 2 orë e 8 minutash lojë. Për më të voglën e motrave Uilliams ky ishte titulli i pestë në Melburn (i dyti rresht) dhe i 12-i në karrierë.

31.01.2010 - Egjipti, kampion i Afrikës
“Faraonët” u shpallën për të tretën herë radhazi kampionë të Afrikës, pasi mundën në finale Ganën me rezultatin minimal 1-0. Kjo ishte finalja e tretë rresht (të treja të fituara) për egjiptianët. Njeriu-gol për ekipin e drejtuar nga Shehata ishte Gado (e nisi ndeshjen nga stoli), i cili, pesë minuta para vërshëllimës përfundimtare të gjyqtarit i dha trofeun skuadrës së vet. Egjipti vinte në këtë veprimtari me petkun e kampionit në fuqi dhe plotësoi të gjitha pritshmëritë, pasi shihej si favoriti kryesor për të fituar sërish Kupën e Kombeve të Afrikës. Skuadra nga Afrika e veriut nuk e vuri për asnjë moment në dyshim suksesin, si në fazën e grupeve ashtu edhe në çerekfinale e gjysmëfinale.

28.02.2010 - Mançester Junajtid fiton League Cup
“Djajtë e kuq” mposhtën 2-1 Aston Vilën në “Uembli”, duke brë të vetin trofeun e Kupës së Ligës, të parin trofe në ishull për sezonin 2009-2010. Skuadra e Aleks Fergusonit e pa veten në disavantazh që në minutën e 5-të, kur Xhejms Milner kaloi ekipin e tij në avantazh. Por epërsia e skuadrës së Martin O’Neil zgjati vetëm shtatë minuta, pasi Majkëll Ouen barazoi shifrat në të 12-tën. Si gjithmonë, për goditjen përfundimtare mendon Uejn Runi, i cili në minutën e 74-t mposhti portierin mik dhe i dha suksesin ekipit të tij.

21.02.2010 - Kanadaja fiton Lojërat Olimpike Dimërore
Kanadaja u shpall fituese e Lojërave të XXI-ta Olimpike Dimërore të zhvilluara në qytetin e Vankuverit. Në Olimpiadën që zgjati 16 ditë (12-28 shkurt) morën pjesë gjithsej 2621 atletë. Lojërat Dimërore nisën me dhimbje, pasi një ditë para ceremonisë së hapjes, atleti gjeorgjian Nodar Kumaritashvili humbi jetën gjatë provave me slitë. Kanadaja u rendit e para në fund të veprimtarisë me 26 medalje gjithsej, 14 prej të cilave ari. Pas vendit organizator u rendit Gjermania me 30 (10 ari) dhe SHBA me 37 medalje, 9 prej të cilave ari. Lojërat Olimpike Dimërore të radhës do të zhvillohen në Soçi të Rusisë në 2014-ën.

05.05.2010 - “Perla” e Militos i jep Interit Kupën e Italisë
Goli i argjentinasit pesë minuta nga fundi i pjesës së parë u mjaftoi zikaltërve për të mposhtur Romën në “Olimpiko”, duke siguruar trofeun e parë sezonal. Përballja e rivalëve të këtij sezoni në kampionat u zhvillua nën një situatë nervash të tendosura. Milito mori një pasim në mesfushë nga Tiago Mota dhe, i rrethuar nga tre mbrojtës kundërshtarë, gjeti hapësirën e nevojshme për të lëshuar silurën në portën e Hulio Serxhos. 1-0, goli i 26-të i bomberit me fanellën zikaltër që prej fillimit të sezonit 2009-2010.

06.05.2010 - Marseja, kampione e Francës pas 18 vitesh
Pas 18 vitesh mungese, trofeu i kampionit të Francës mbërrin në “Velodrom”. Skuadra e Didier Deshampit siguroi matematikisht titullin kampion dy javë para përfundimit të kampionatit në Francë. Ish-ekipi i Lorik Canës fitoi 3-1 ndaj rivalëve të Rene, duke përfituar edhe nga hapi fals i Okserit, i cili u mund nga Lioni në transfertë. Ndonëse arriti të luftojë edhe vitin e kaluar për trofeun më të rëndësishëm në Francë, Marseja nuk ia doli dot, duke e humbur garën ndaj Bordosë.

09.05.2010 - Bajerni kampion i Gjermanisë
Bavarezët siguruan zyrtarisht titullin e 22-të në historinë e tyre, duke siguruar të parin trofe nga tre të mundshëm në sezonin 2009-2010. Në fakt, fati i titullit të Bundesligës u vendos një javë para fundit. Java e fundit e Bundesligës vendosi edhe skuadrat që marrin pjesë në kupat e Evropës për sezonin 2010-2011 dhe ato që luajnë në kategorinë e dytë. Verder Bremeni shkoi në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve, kurse Bajer Leverkuseni, Borusia Dortmundi dhe Shtutgarti në Ligën e Evropës. Në derbin për mbijetesën, Hanoveri mundi 3-0 Bokumin, duke e rrëzuar këtë të fundit nga elita e futbollit gjerman.

12.05.2010 - Super Forlani i jep At. Madridit Ligën e Evropës
Dy gola të sulmuesit uruguajan i dhanë Atletikos së Madridit titullin e Ligës së Europës, pas 120 minutash lojë në finalen kundër Fulhemit. Përballja në “Nordbank Arena” të Hamburgut filloi mirë për spanjollët, që kaluan përpara në minutën e 32-të, kur Diego Forlan dërgoi topin në rrjetë pas asistit të Serxho Agueros. Fulhemi u kundërpërgjigj menjëherë, duke rikthyer baraspeshën falë një supergoli të Sajmon Dejvis pesë minuta pas avantazhit të madrilenëve. Rezultati 1-1 mbeti i paprekur deri në përfundim të kohës së rregullt. Kur sfida po i drejtohej 11-metërshave, Atletiko Madridi realizoi goditjen e fundit. Pasi i Agueros katër minuta para përfundimit të shtesës së dytë gjeti në zonë Forlanin, që me thembër dërgoi topin në cepin e majtë të portierit Shvarcer. Pas golit nuk ka më kohë dhe spanjollët festojnë. Bardhekuqtë e kryeqytetit spanjoll u rikthyen tek triumfi në Evropë pas plot 48 vitesh, që prej vitit 1962, kur mundnin në finalen e Kupës së Kupave Fiorentinën. Nga ana tjetër, Fulhemi meriton përgëzime për sezonin e jashtëzakonshëm në Ligën e Europës.

15.05.2010 - Bajerni fiton Kupën e Gjermanisë
Bajerni i Mynihut mundi në finalen e Kupës së Gjermanisë Verder Bremenin me rezultatin 4-0, duke ngritur titullin e dytë në sezonin 2009-2010. Për bavarezët shënuan Roben në pjesën e parë me 11-metërsh, ndërsa në pjesën e dytë ishin Oliҫ, Riberi dhe Shvajnshtajger që vulosën fitoren. Për Bajernin ky ishte suksesi i 15-të në Kupë, si askush tjetër në Gjermani.

16.05.2010 - Interi, kampion i Italisë për të 18-tën herë
Goli i Diego Militos në minutën e 12-të të pjesës së dytë ishte i mjaftueshëm për të mposhtur Sienën dhe siguruar të pestin titull radhazi në Serinë A për Interin. Në javën e fundit të kampionatit italian zikaltrit vinin me dy pikë avantazh ndaj Romës së vendit të dytë dhe fitorja ishte detyrim për të mos i varur shpresat te transferta e verdhekuqve ndja Kievos. Por për skuadrën e Hoze Mourinjos sfida në “Artemio Franki” ishte më e vështirë nga sa pritej, pasi, megjithë presionin, goli nuk erdhi në pjesën e parë. Ndërkohë, në Verona Roma shënoi dy herë që në 45 minutat e para (Vuçiniç dhe De Rosi), duke qenë përkohësisht kampione e Italisë. Por goli i Diego Militos në minutën e 57-të e bëri të pavlefshëm suksesin e verdhekuqve. Përfundoi 1-0 dhe kapiteni Havier Zaneti (një nga më të mirët për Interin gjatë sezonit 2009-2010) ngriti të pestin trofe radhazi (përfshirë atë të vitit 2006, pas skandalit të “Calcopoli”-t), duke barazuar rekordin e Juventusit të viteve ’30.

16.05.2010 - Barcelona fiton titullin në Spanjë
Barcelona u shpall kampione e Spanjës për të 20-tën herë në historinë vet. Katalanasit shkatërruan 4-0 Valadolidin në javën e fundit, duke siguruar të dytin titull radhazi. Dygolëshi i Mesit (34 gola në kampionat, fituesi i “Këpucës së Artë”), goli i Pedros dhe autogoli i Luis Prietos i dhanë suksesin katalanasve, të cilët e përfunduan kampionatin në kuotën e 99 pikëve, duke vendosur rekord. Ndërkohë, Reali i Madridit nuk shkoi më tepër se barazimi 1-1 në fushën e Malagës, rezultat që e mbajti skuadrën vendase në Primera Divizion edhe për këtë sezon. Për madrilenët e Florentino Perezit 2009-2010-a ishte një tjetër sezon i dështuar, duke çuar dëm 250 milionë eurot e shpenzuara në merkato.

20.05.2010 - Spanjë, Sevilja fiton Kupën e Mbretit
Skuadra andaluziane mundi 2-0 në finale Atletikon e Madridit, duke bërë të vetin trofeun e Kupës së Mbretit në Spanjë. Në finalen e “Kamp Nou”-t Sevilja shënoi nga një gol në ekstremet e ndeshjes: mbrojtësi Diego Kapel në minutën e pestë dhe Hezus Navas në minutën e parë të shtesës. Ky ishte i treti titull në Kupën e Mbretit për Seviljen.

22.05.2010 - “Princi” Milito bën Interin “mbret” të Evropës: tripletë
Dopieta e sulmuesit argjentinas u dha zikaltërve trofeun aq shumë të dëshiruar prej 45 vitesh, të tretin në histori. Interi rikthehet te trofeu i Ligës së Kampionëve, duke plotësuar një sezon të jashtëzakonshëm pas fitimit të Kupës së Italisë dhe kampionatit. Zikaltrit shkruajnë historinë, duke u bërë e para skuadër italiane që arrin të fitojë tre tituj në një sezon të vetëm. Për Interin “mbret” të Evropës duhej një “princ”. Hoze Mourinjo (arkitekti i atij ekipi që mposhti këdo që i doli përpara) e kishte “princin” e vet: Diego Alberto Milito. I jashtëzakonshëm gjatë gjithë sezonit, duke u shënuar skuadrave të mëdha në Evropë (Çelsit dhe Barcelonës), 29-vjeçari nga Argjentina ishte heroi absolut i mbrëmjes së Madridit. Dy golat e tij në minutën e 35-të dhe 70-të nxorrën jashtë loje Bajernin e Mynihut, që gjithashtu ëndërronte tripletën. “Çiraku” Mourinjo mposhti “mjeshtrin” Van Gal. Havier Zaneti më në fund e përmbushi dëshirën e vet: ngriti në qiellin e Madridit trofeun aq shumë të dëshiruar. 15 vitet e pritjes dhe 700 ndeshjet me fanellën zikaltër, ia vlejtën vërtet. I palodhur gjatë gjithë sezonit, duke munguar në vetëm një ndeshje në të gjitha kompeticionet, argjentinasi ishte frymëzimi i skuadrës. Masimo Morati vë foton e tij me kupën në duar, ngjitur me atë të të atit Anxhelo, që bëri të njëjtën gjë 45 vite më parë. Interi i madh i asaj epoke u rishfaq.

06.06.2010 - “Roland Garo” kurorëzon “mbretin”: Rafael Nadal
Spanjolli mposhti në tre sete suedezin Robin Soderling, duke bërë të vetin të pestin titull personal në turneun e Parisit. Nadal dominoi finalen që zgjati 2 orë e 18 minuta, duke mos i lënë asnjë shans kundërshtarit. 6-4, 6-2, 6-4 ishte rezultati i finales së turneut të “Roland Garo”, i 40-ti titull Grand Slem në karrierë për 24-vjeçarin (i pesti në French Open). Në fakt, kjo sfidë ishte goditje e dyfishtë nga Rafael Nadal: 1-hakmarrje për humbjen e një viti më parë (Soderling i kishte hequr trofeun nga duart në turneun e 2009-ës); 2- rikthim në krye të renditjes botërore, duke parakaluar “armikun e përjetshëm”, Roxher Federer.

18.06.2010 - NBA, LA Lakers fitojnë titullin kampion
Ekipi i Los Anxhelos Lakers shpall për të dytin vit radhazi kampion i NBA, duke siguruar titullin e 16-të në historinë e vet. Pas barazimit 3-3 në përballjet e para, skuadra e drejtuar nga tekniku Fil Xhekson mundi në finale Bostonin me rezultatin 83-79. Vendimtar në suksesin e Leakersave ishte Kobe Brajant, i cili shënoi 23 pikë dhe gjithashtu siguroi për të dytin sezon radhazi titullin MVP (lojtari më i mirë). Për ekipin kampion, që u gjend në disavantazh në ¾ e finales, një ndihmesë të vyer dhanë edhe Gasol e Arnet. Nga ana tjetër, 18 pikët e Pol Pirs dhe 17 të Kevin Garnet nuk i mjaftuan Bostonit për të siguruar suksesin. Për trajnerin Fil Xhekson ky ishte i 11-i titull në karrierë.

11.07.2010 - Spanja, “mbretëresha” e botës
Goli i Andres Injestës katër minuta para fundit të shtesës së dytë në finalen kundër Holandës i dha të parin sukses Spanjës në Kupën e Botës. 80 vjet pas Botërorit të parë, spanjollët ngjiten në “majën” e botës, duke shkruar një faqe të ndritur të historisë së tyre. Skuadra e Vinsente del Boskes ia doli të shfrytëzojë më së miri rastin e parë që iu dha, kurse Holanda dështon për të tretën herë të bëjë të vetën Kupën e Botës, pas finaleve të humbura në 1974-ën dhe 1978-ën. Uruguajani Diego Forlan fitoi “Topin e Artë” të Botërorit, si lojtari më i mirë i kompeticionit të zhvilluar në Afrikën e Jugut.

26.07.2010 - Alberto Kontador fiton Turin e Francës
Çiklisti spanjoll veshi fanellën e verdhë për të tretën herë në karrierën e tij (pas sukseseve në vitin 2007 dhe 2009), në garën më të rëndësishme të biçikletës. 27-vjeçari i skuadrës Astana la pas çiklistin nga Luksemburgu, Andi Shlek, i cili u rendit 39 sekonda pas kampionit. 25-vjeçari meritoi fanellën e bardhë si çiklisti i ri më i mirë i Turit. Në shkallën më të ulët të podiumit u rendit rusi Denis Mençov, 2 minuta e 1 sekondë pas kryesuesit. Por entuziazmi për triumfin në Turin e Francës u zbeh pas akuzave për doping. Çiklisti spanjoll rezultoi pozitiv me substancën clenbuterolit, një lëndë e cila përshpejton frymëmarrjen dhe rrit praninë e oksigjenit në vena dhe që është e ndaluar nga Federata Botërore e Çiklizmit. Por sipas zëdhënësit të Kontadorit, gjithçka ka ndodhur si pasojë e një helmimi dhe substanca e ndaluar nuk është përdorur qëllimisht.

08.08.2010 - Bajerni fiton Superkupën e Gjermanisë
Bajerni i Mynihut fitoi Superkupën e Gjermanisë duke mundur në Finale Shalken me rezultatin e paster 2 - 0. Për bavarezët shënoi i riu Myler dhe Miroslav Klose, i cili shfaqi një formë të shkëlqyer. Bavarezët e nisën sezonin 2009-2010 me triumf, pas dy titujve të fituar në sezonin paraardhës: kampionatin dhe Kupën e Gjermanisë.

08.08.2010 - Mançester Junajtid fiton Superkupën e Anglisë
Mançester Junajtid u shpall fitues i Community Shield, apo ndryshe Superkupës së Anglisë. “Djajtë e kuq” mposhtën në finale kampionët e Çelsit me rezultatin 3-1. Protagonistët kryesorë për Junajtid në finalen e luajtur në “Uembli” ishin Valencia dhe Nani. Ekuadoriani shënoi golin e avantazhit dhe dha asistin e golit të dytë, realizuar nga Hernandez. Salomon Kalu shkurtoi diferencën në minutën e 83-të, ndërsa për të mbyllur takimin mendoi Dimitar Berbatov. Sulmuesi bullgar vulosi rezultatin 3-1, duke i dhënë Mançesterit të parin trofe në sezonin 2009-2010.

19.08.2010 - Internacionali fiton Kupën Libertadores
Për të dytën herë në historinë e tyre, brazilianët e Internacional Porto Alegres fituan Kupën Libertadores, pasi mundën 3-2 në ndeshjen e dytë finale meksikanët e Çivas Guadalaharës. Brazilianët e kishin fituar edhe takimin e parë në Meksikë me rezultatin 2-1. Formacioni meksikan gjeti avantazhin tre minuta nga fundi i pjesës së parë me Fabian de la Mora, por në të dytën edhën tre gola nga brazilianët Rafael Sobis (61’), Leandro (76’) dhe Xhuliano (89’). Në kohën shtesë Omar Bravo shkurtoi diferencën në 3-2. Në fund të takimit pati edhe një grindje mes lojtarëve të të dyja skuadrave dhe u desh ndërhyrja e policisë për të qetësuar gjendjen në fushën e lojës. Internacionali përfaqësoi Amerikën e Jugut në Botërorin e Klubeve që u zhvillua në Dubai në datat 8-18 dhjetor.

22.08.2010 - Interi në “qiellin e katërt”, fiton dhe Superkupën
Interi bëri të vetin trofeun e Superkupës italiane, pasi mundi 3-1 Romën në finalen e luajtur në “San Siro”. Roma kaloi përpara me norvegjezin Rise në minutën e 21-të, por zikaltrit u kundërpërgjigjën menjëherë me Pandev (41’), Eto (70’, 80’). Për skuadrën nga Milano ky ishte i katërti sukses në sezonin që shkoi, pas Kupës së Italisë, kampionatit dhe Ligës së Kampionëve.

22.08.2010 - “Magjistari” Mesi i jep Barcelonës Superkupën
Barcelona fitoi Superkupën e Spanjës duke shpartalluar Seviljen me rezultatin e thellë 4-0 në finalen e kthimit. Fitorja për katalanasit erdhi nga këmbët e “jashtëtokësorit” Lionel Mesi, që përveç tripletës së shënuar, zhvilloi edhe një lojë spektakolare. Pas ndeshjes së parë të humbur me rezultatin 3-1 në fushën e Seviljes, ishin të shumtë skeptikët që mendonin se Barcelona do t’a niste sezonin e ri pa fituar. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola përmbysi gjithçka dhe bëri të vetin trofeun e parë të sezonit 2010-2011. Barcelona gjeti golin e parë që në minutën e 14-të, pas një autogoli të mbrojtësit Konko. Tre golat e tjerë mbajnë firmën e Mesit, i cili realizoi në minutat 25’, 44’, dhe 90’.

27.08.2010 - Atletiko Madridi fiton Superkupën e Evropës
Atletiko e Madridit triumfoi 2-0 përballë Interit kampion Evrope, duke fituar për herë të parë në historinë e vet Superkupën e kontinentit. Spanjollët ishin superiorë ndaj italianëtve thuajse gjatë gjithë takimit, çka u shpërblye edhe me dy golat e shënuar nga Rejes dhe Aguero. Skuadra e drejtuar nga Kike Sançez Flores kaloi në avantazh në minutën e 62-të me anë të Rejes, pasi kishte tentuar edhe disa herë më parë për të shënuar. Megjithëse në disavantazh, Interi i drejtuar nga Rafa Benitez nuk arriti dot të dilte në lojën e tij, duke pësuar edhe golin e dytë në minutën e 83-të. Argjentinasi Aguero e dërgoi topin drejt rrjetës në mënyrën më të lehtë, pas një aksioni perfekt të skuadrës madrilene. I vetmi rast për t’u shënuar për Interin ishte ai i minutës së 90-të, ku Diego Milito gaboi përballë portierit De Gea nga pika e penalltisë. Atletiko e Madridit arriti suksesin e dytë në sezonin e shkuar, pas atij në Ligën e Evropës në muajin maj.

12.09.2010 - Basketboll, SHBA kampione e botës pas 16 vjetësh
Kombëtarja amerikane e basketbollit për meshkuj u shpall kampione bote pas 16 vjetësh, pasi mundi në finale Turqinë me rezultatin 81-64. Megjithë mbështetjen e mbi 10 mijë tifozëve vendas, Turqia, surpriza e Botërorit, nuk mundi të depërtojë dot në mbrojtjen e organizuar mirë të amerikanëve. Skuadra e drejtuar nga serbi Tanjeviç kryesoi vetëm për një moment, për t’ia lënë më pas frenat e lojës SHBA-së që nuk e vuri fitoren për asnjë çast në dyshim. Ky është i katërti titull botëror për kombëtaren e “yjeve dhe shiritave”, ekipi që e ka fituar më tepër këtë trofe. 22-vjeçari amerikan Kevin Durant u shpall lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror. Ndërkohë, në finalen e vogël për vendet 3 dhe 4, Lituania mundi Serbinë 99-88, duke merituar medaljen e Bronzit. Botërori i ardhshëm do të zhvillohet në Spanjë në 2014-ën.

13.09.2010 - Nadal hyn në histori, fiton edhe US Open
Rafael Nadal triumfoi në katër sete (6-4, 5-7, 6-4, 6-2) përballë serbit Novak Xhokoviç, në finalen e turneut amerikan. Ky është i pari trofe në turneun e Nju Jorkut për 24-vjeçarin nga Majorka dhe i vetmi prej katër titujve Grand Slem që mungonte në vitrinën e tij të pasur. Nadal bëhet tenisti i katërt i epokës Open (prej 1968-ës) dhe njëkohësisht më i riu që fiton të katërt turnetë Slem (Uimbëlldon, French Open, Us Open dhe Australian Open). Numri një i botës nuk e pati aspak të lehtë përballë serbit. Rezultati final tregon se sfida ishte e balancuar nga fillimi në fund. Forma e mirë i dha mundësi spanjollit të dalë i fituar nga kjo përballje.

10.10.2010 - Volejboll, Brazili kampion bote
Brazili u shpall kampion bote në volejboll për meshkuj për të tretën herë radhazi, pasi mundi 3-0 Kubën në finalen e luajtur në Romë. Brazilianët nuk hasën në ndonjë kundërshtar të vështirë përgjatë kampionatit të zhvilluar në Itali. As Kuba, që rikthehej në finale pas 20 vjetësh, nuk u tregua rivale e denjë për kampionët të cilët triumfuan lehtësisht me rezultatin e pastër 3-0 (25-22, 25-14, 25-22). Ky është i treti titull botëror për skuadrën e drejtuar nga Bernardinjo, e cila barazon rekordin e Italisë. Kombëtarja e vendin organizator u mund nga Serbia në ndeshjen për vendet 3 dhe 4, duke dalë duarbosh nga botërori i shtëpisë. Për serbët medalje bronzi.

07.11.2010 - Moto GP, Horge Lorenco kampion bote
Spanjolli Horge Lorenco u shpall matematikisht kampion i botës në Moto GP për sezonin 2010, tre gara nga përfundimi. Piloti i Jamahas siguroi titullin e parë në karrierë pasi u rendit i treti në garën e Malajzisë. Spanjolli u ngjit në kuotën e 313 pikëve, duke lënë pas Dani Pedrozën me 228. I treti Valentino Rosi. Lorenco u shpreh i lumtur dhe i emocionuar në përfundim të garës së Sepangut, duke theksuar se ka marrë maksimumin nga sa i ofroi ky sezon. “E konsideroj veten njeri me fat, fitova dy vite radhazi në klasin e 250 kubikëve dhe para katër vjetësh mendoja se ky ishte maksimumi. Por sot jam kampion i Moto GP dhe ky është vërtet maksimumi për një pilot”, pohoi spanjolli i Jamahas.

14.11.2010 - Formula 1, Sebastian Vetel kampion i ri i botës
23-vjeçari gjerman i Red Bullit siguroi të parin titull të karrierës në garën e fundit të sezonit 2009-2010, në Abu Dhabi. Falë një strategjie të përkryer të skuderisë austriake, Vetel dominoi në pistën e Jas Marinës nga xhiroja e parë deri në të fundit, duke mos e vënë për asnjë çast në diskutim fitoren. Kampioni mposhti në duelin e fundit rivalin kryesor Fernando Alonso, i cili vinte në këtë garë me tetë pikë avantazh. Por spanjolli nuk shkoi më tepër se vendi i shtatë, duke mbetur i bllokuar për pjesën më të madhe të garës pas Renosë së rusit Vitali Petrov. Pas Vetelit, vijën e finishit e prenë njëra pas tjetrës dy makinat Meklaren, përkatësisht Ljuis Hamilton dhe Xhenson Baton. Pas 19 garave të këtij sezoni, Sebastian Vetel grumbulloi 256 pikë, katër më tepër se spanjolli i Ferrarit, Alonso. Përveçse siguroi të parin titull në karrierë, Vetel hyn në histori si kampioni me moshë më të re (vetëm 23 vjeç) dhe bëhet pjesë e listës së 29 emrave që janë shpallur kampionë bote në të kaluarën.

29.11.2010 - “El Classico”, Barça poshtëron Realin: 5-0
SuperBarcelona i shënoi pesë gola Realit të Madridit në “El Classico”-n e shumëpritur: Hoze Mourinjo doli kokulur, pasi mori një leksion futbolli nga rivalët e përjetshëm. Për portugezin e para humbje nën drejtimin e Realit deri tani. Nën shenjën e golit shkuan Ksavi e Pedro në pjesën e parë, mandej dy herë Vila dhe i riu Xhefren në të dytën. Në një ndeshje të vetme, “galaktikët” humbën fytyrën, pathyeshmërinë e ndeshjeve jashtë fushe që zgjaste që prej 16 janarit 2010 dhe vendin e parë në kampionat. Por kundër SuperBarcelonës s’mund të bënte asgjë.

02.12.2010 - Vendimi i FIFA-s: Rusia dhe Katari, organizatorë të Botërorëve 2018 dhe 2022
22 anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s vendosën me votim të fshehtë që Kupa e Botës në vitin 2018 të zhvillohet në Rusi, kurse ajo e katër viteve më pas në Katar. Presidenti Sep Blater bëri publik emrat e fituesve, në ceremoninë e zhvilluar në Shtëpinë e FIFA-s në Zyrih të Zvicrës. Rusia do të presë për herë të parë një Botëror, pasi mposhti konkurrencën e Anglisë, Holandë-Belgjikës dhe Spanjë-Portugalisë. Për të parën herë Kupa e Botës do të diskutohet edhe në Lindjen e Mesme. Katari fitoi këtë të drejtë, duke triumfuar kundrejt alternativave të SHBA-ve, Australisë, Koresë së Jugut dhe Japonisë. Përzgjedhja e vendeve organizatore u parapri nga skandali me disa prej anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv të FIFa-s, të cilët merrnin ryshfet në këmbim të votave për vendet kandidate.

18.12.2010 - Interi në "majën" e botës
Interi kampion bote. 45 vjet pas triumfit të fundit, klubi zikaltër kurorëzoi 2010-ën e mrekullueshme me suksesin në Botërorin e Klubeve falë fitores 3-0 në finalen kundër Mazembes. Masimo Morati përsërit të njëjtin sukses që i ati Anxhelo pati arritur 45 vjet më parë me Interin e madh të Helenio Herrerës. Kampionë të Italisë, fitues të Kupës, Superkupës dhe kampionë të Evropës: me këtë triumf zikaltrit kurorëzuan në mënyrë të përkryer një vit të jashtëzakonshëm, që i pa triumfues në pesë nga gjashtë titujt e mundshëm (përveç Superkupës së Evropës, të cilën ia rrëmbeu Atletiko e Madridit). Përballë afrikanëve të Mazembes, finalja në “Sajed Stadium” të Abu Dabit ishte e lehtë për skuadrën e Benitezit. Pandev, Eto dhe Biabiani ishin autorët e suksesit zikaltër.

Torres do të largohet, Juventusi i gatshëm

Sipas mediave britanike Fernando Torres ka shumë gjasa të largohet gjatë verës së ardhshme nga Liverpooli.
Në listën e kandidatëve për blerjen e Spanjollit është edhe Juventusi. Edhe gjatë verës së kaluar kishte zëra se Juve po interesohet për Torresin, por nuk pati asgjë konkrete.
Torres dëshironte t’a rimëkëmbte Liverpoolin, por edhe pas pothuajse 6 muajsh situata në klub nuk po ndryshon, Hodgson është në krizë e ndoshta edhe Benitez do të rikthehet prap te 'Të kuqtë'.
Lojtarët definitivisht nuk janë të kënaqur, nga kjo mund të themi se Torres mund të vishet Bardh e Zi edhe pse transferimi i tij do t’i kushtoj Zonjës së Vjetër e cila po kërkon një bomber, si dhuratë për fansat në stadiumin e ri që do të përurohet gjatë verës të vitit 2011.

Përmbledhja e vitit 2010 në Grande-Juve.TK

Koha e Transferimeve - 2010

31/12/10 Bradley Guzan Hull <-- Aston Vill 31/12/10 Adrian Lopez Wigan <-- Deportivo 30/12/10 Ivica Banovic MSV Duisburg <-- Friburgo 30/12/10 Pawel Brozek Trabzonspor <-- Wisla Cracovia 30/12/10 Martín Demichelis Malaga <-- Bayern 30/12/10 Emre Aygun Orduspor <-- Eskisehirspor 30/12/10 Eduardo Costa Vasco da Gama <-- Monaco 30/12/10 Harvard Nordtveit Gladbach <-- Arsenal 30/12/10 Martin Stranzl Gladbach <-- Spartak Mosca 29/12/10 Pablo Cesar Barrientos Estudiantes <-- Catania 29/12/10 Diego Cavalieri Fluminense <-- Cesena 29/12/10 Jermaine Pennant Stoke City <-- Saragozza 29/12/10 Julio Baptista Malaga <-- Roma 29/12/10 Christian Eichne Colonia <-- Hoffenheim 29/12/10 Gokhan Unal Istanbul Buyuksehir Belediyespor <-- Fenerbahce 28/12/10 Mickael Pote Le Mans <-- Nizza 28/12/10 David Bellion Nizza <-- Bordeaux 28/12/10 Camacho Malaga <-- Atl. Madrid 28/12/10 Sergio Asenjo Malaga <-- Atl. Madrid 27/12/10 Ibrahim Dagasan Antalyaspor <-- Bucaspor 26/12/10 Hajime Hosogai Augsburg <-- Leverkusen 26/12/10 Hajime Hosogai Leverkusen <-- Urawa 24/12/10 Hugo Almeida Besiktas <-- Werder 24/12/10 Dilaver Guclu Samsunspor <-- Manisaspor 23/12/10 Mathieu Duhamel Metz <-- Troyes 23/12/10 Simao Besiktas <-- Atl. Madrid 22/12/10 Mike Hanke Gladbach <-- Hannover 96 22/12/10 Aydin Karabulut Kardemir Karabuk <-- Besiktas 22/12/10 Michael Rensing Colonia <-- Bayern 21/12/10 Dario Vidosic Bielefeld <-- Norimberga 15/12/10 Rod Fanni O. Marsiglia <-- Rennes 13/12/10 Gai Assulin Man City <-- Barcellona 08/12/10 Charles-Hubert Itandje Atromitos <-- Liverpool 07/12/10 Enzo Maresca Malaga <-- Olympiakos 06/12/10 Elías Atl. Madrid <-- Corinthians 30/11/10 Elano Santos <-- Galatasaray 30/11/10 Jelle Van Damme Standard Liegi <-- Wolves 25/11/10 Aaron Ramsey Nottingham Forest <-- Arsenal 22/11/10 Henri Lansbury Norwich <-- Arsenal 18/11/10 Robert Pires Aston Villa <-- Villarreal 16/11/10 Ibrahim Afellay Barcellona <-- PSV 11/11/10 Hamed Namouchi Grenoble <-- Friburgo 02/11/10 Olivier Kapo Celtic <-- Wigan 29/10/10 Andy Reid Sheffield Utd <-- Sunderland 24/10/10 Mark Randall Rotherham United <-- Arsenal 21/10/10 Darius Vassell Leicester <-- Ankaragucu 18/10/10 Vito Mannone Hull <-- Arsenal 16/10/10 Ighli Vannucchi Spezia <-- Empoli 16/10/10 Luca Saudati Spezia <-- Empoli 15/10/10 Curtis Davies Leicester <-- Aston Villa 15/10/10 Frank Fielding Derby <-- Blackburn 14/10/10 Kyle Naughton Leicester <-- Tottenham 09/10/10 Garry O'Connor Barnsley <-- Birmingham 04/10/10 Cristian Zenoni Albinoleffe <-- Bologna 02/10/10 Sébastien Puygrenier Monaco <-- Zenit 24/09/10 François Clerc Nizza <-- Lione 24/09/10 Luke Moore Derby <-- West Bromwich 23/09/10 George McCartney Leeds <-- Sunderland 23/09/10 Jake Livermore Ipswich <-- Tottenham 21/09/10 Juan Antonio Brescia <-- River Plate 21/09/10 Laurent Bonnart Monaco <-- O. Marsiglia 20/09/10 Marlon King Coventry <-- Wigan 20/09/10 Vadim Demidov Real Sociedad <-- Rosenborg 13/09/10 Kyle Walker QPR <-- Tottenham 11/09/10 Antonio Filippini Brescia <-- Livorno 09/09/10 Said Boutahar Saragozza <-- Willem II 09/09/10 Danny Rose Bristol City <-- Tottenham 08/09/10 James Vaughan Crystal Palace <-- Everton 08/09/10 Maurizio Lanzaro Saragozza <-- Reggina 03/09/10 Mariano Andrés Pernía Nacional <-- Atl. Madrid 9/2/10 M. Angelo Parma <-- Lecce 9/1/10 Dave Carney Blackpool <-- Twente 9/1/10 Rafael Van der Vaart Tottenham <-- Real Madrid 9/1/10 Dany Nounkeu Gaziantepspor <-- Toulouse 9/1/10 Drago Gabric Ankaragucu <-- Trabzonspor 9/1/10 Bebbe (Alper) Kasimpasaspor <-- Ankaragücü 9/1/10 Özgür Öçal Kasimpasaspor <-- Eskisehirspor 9/1/10 Razundara Tjikuzu Kasimpasaspor <-- Trabzonspor 9/1/10 Fatih Tekke Besiktas <-- Rubin 9/1/10 Ugur Inceman Antalyaspo <-- Besiktas 9/1/10 Alioum Saidou Sivasspor <-- Kayserispor 9/1/10 Mehmet Yozgatli Gençlerbirligi <-- Gaziantepspor 8/31/10 Nabil El Zhar Panathinaikos <-- Liverpool 8/31/10 Cala F.C. Cartagena <-- Sevilla 8/31/10 Teemu Tainio Ajax <-- Sunderland 8/31/10 Felipe Caicedo Levante <-- Man City 8/31/10 Younousse Sankharé Dijon <-- PSG 8/31/10 Mahamane Traore Metz <-- OGC Nice 8/31/10 J. Mandrichi Grenoble <-- Nîmes Olympique 8/31/10 Andrew Taylor Watford <-- Middlesbrough 8/31/10 Marc Wilson Stoke <-- Portsmouth 8/31/10 Jermaine Pennant Stoke <-- Zaragoza 8/31/10 Marcus Bent Wolves <-- Birmingham 8/31/10 Marc Wilson Stoke <-- Portsmouth 8/31/10 E. Gudjohnsen Stoke <-- AS Monaco 8/31/10 Jermaine Pennant Stoke <-- Zaragoza 8/31/10 Drenthe Hercules <-- Real Madrid 8/31/10 Jeda Lecce <-- Cagliari 8/31/10 Marco Borriello Roma <-- Milan 8/31/10 Klaas-Jan Huntelaar Schalke 04 <-- Milan 8/31/10 F. Di Santo Wigan Athletic <-- Chelsea 8/31/10 J. Beausejour Coliqueo Birmingham <-- America 8/31/10 Armand Traore Juventus <-- Arsenal 8/31/10 Robinho Milan <-- Manchester City 8/31/10 Kakhaber Kaladze Genoa <-- Milan 8/31/10 Asamoah Gyan Sunderland <-- Stade Rennais 8/31/10 Leandro Rinaudo Juventus <-- Napoli 8/31/10 Cribari Napoli <-- Lazio 8/31/10 Jonathan Zebina Brescia <-- Juventus 8/31/10 Tom Cleverley Wigan Athletic <-- Man Utd. 8/31/10 Paul Konchesky Liverpool <-- Fulham 8/31/10 Aliaksandr Hleb Birmingham <-- Barcelona 8/31/10 Said Ahmed Said Chievo <-- Inter 8/31/10 Diego Pérez Bologna <-- Monaco 8/31/10 Rincon Chievo <-- Inter 8/31/10 Igor Budan Cesena <-- Palermo 8/31/10 Yohan Benalouane Cesena <-- Saint-Etienne 8/31/10 Markus Rosenberg Racing <-- Werder Bremen 8/31/10 Gregory Sertic Lens <-- Bordeaux 8/31/10 Marius Stankevicius Valencia <-- Sampdoria 8/31/10 M. Camoranesi VfB Stuttgart <-- Juventus 8/31/10 Nicolas Plestan Schalke 04 <-- Lille 8/31/10 Jurado Schalke 04 <-- Atletico de Madrid 8/31/10 David Trezeguet Hercules <-- Juventus 8/30/10 Juan Armada Bologna <-- Atletico de Madrid 8/30/10 Antonio Candreva Parma <-- Udinese 8/30/10 Paul Scharner West Bromwich <-- Wigan Athletic 8/30/10 Mikael Silvestre Werder Bremen <-- Arsenal 8/30/10 José Ernesto Sosa Napoli <-- Bayern 8/30/10 Javier Mascherano Barcelona <-- Liverpool 8/30/10 Pablo Pintos Getafe <-- Lazio 8/30/10 Fabio Daprela Brescia <-- West Ham 8/30/10 Gelson Fernandes Chievo <-- Saint-Etienne 8/30/10 Manuel Coppola Lecce <-- Parma 8/30/10 Andrea Rispoli Lecce <-- Parma 8/30/10 Aldo Pedro Duscher Espanyol <-- Sevilla 8/28/10 Zlatan Ibrahimovic Milan <-- Barcelona 8/28/10 José Cáceres Sevilla <-- Barcelona 8/28/10 Hatem Ben Arfa Newcastle <-- Marseille 8/28/10 N. Burdisso Roma <-- Inter 8/27/10 Fabio Quagliarella Juventus <-- Napoli 8/27/10 Benjani Blackburn <-- Manchester City 8/27/10 Diego Wolfsburg <-- Juventus 8/27/10 Javier Mascherano Barcelona <-- Liverpool 8/26/10 Fahid Ben Khalfallah Bordeaux <-- Valenciennes 8/26/10 Sébastien Squillaci Arsenal <-- Sevilla 8/26/10 Alessio Cerci Fiorentina <-- AS Roma 8/26/10 Michael Mancienne Wolves <-- Chelsea 8/26/10 Mouhamed Tine Bologna <-- Udinese 8/26/10 S. García de la Fuente Espanyol <-- Zaragoza 8/26/10 Hans Sarpei Schalke 04 <-- Bayer 8/26/10 Fernando Cavenaghi Mallorca <-- Bordeaux 8/25/10 Paolo Castellini Roma <-- Parma 8/25/10 Marcel Risse Mainz <-- Bayer 8/24/10 Yannis Tafer Toulouse <-- O. Lyon 8/24/10 Alessandro Diamanti Brescia <-- West Ham 8/24/10 Marco Andreolli Chievo <-- Roma 8/24/10 Loïc Remy Marseille <-- Nice 8/24/10 Alexis Sevilla <-- Valencia 8/24/10 Sebastian Rudy Hoffenheim <-- Stuttgart 8/23/10 E. Chevantón Lecce <-- Sevilla 8/23/10 Diego Cavalieri Cesena <-- Liverpool 8/23/10 Yoann Gourcuff O. Lyon <-- Bordeaux 8/22/10 William Gallas Tottenham <-- Arsenal 8/21/10 Cristiano Lucarelli Napoli <-- Parma 8/21/10 Alberto Aquilani Juventus <-- Liverpool 8/21/10 Milos Krasic Juventus <-- CSKA Moskva 8/20/10 P. Dellafiore Parma <-- Palermo 8/20/10 Pierre André Gignac Marseille <-- Toulouse 8/19/10 Luciano Zauri Sampdoria <-- Lazio 8/19/10 Loïc Remy Marseille <-- OGC Nice 8/19/10 J. Rodríguez Venta Levante <-- Villarreal 8/19/10 Adrián González Racing <-- Getafe 8/18/10 Massimo Gobbi Parma <-- Fiorentina 8/18/10 Stephen Ireland Aston Villa <-- Manchester City 8/18/10 James Milner Manchester City <-- Aston Villa 8/18/10 Kevin-Prince Boateng Milan <-- Genoa 8/18/10 Robert Acquafresca Cagliari <-- Genoa 8/17/10 Germán Gustavo Denis Udinese <-- Napoli 8/17/10 Mesut Özil Real Madrid <-- Werder Bremen 8/16/10 Mamadou Samassa Valenciennes <-- Marseille 8/16/10 Angelos Basinas Arles <-- Portsmouth 8/16/10 Angelos Charisteas Arles <-- Nürnberg 8/16/10 Tiago Atletico de Madrid <-- Juventus 8/13/10 Anthony Modeste Bordeaux <-- OGC Nice 8/13/10 M. Balotelli Manchester City <-- Inter 8/13/10 Albin Ekdal Bologna <-- Juventus 8/13/10 Valdo Levante <-- Espanyol 8/12/10 Danny Welbeck Sunderland <-- Man Utd. 8/12/10 Christian Poulsen Liverpool <-- Juventus 8/12/10 Clemens Walch Kaiserslautern <-- Stuttgart 8/11/10 Nedum Onuoha Sunderland <-- Manchester City 8/11/10 Marlon Harewood Blackpool <-- Newcastle 8/11/10 Kenwyne Jones Stoke <-- Sunderland 8/11/10 Loic Abenzoar Arles <-- O. Lyon 8/11/10 Malaury Martin Blackpool <-- Monaco 8/11/10 Craig Cathcart Blackpool <-- Man Utd. 8/10/10 Ricardo Carvalho Real Madrid <-- Chelsea 8/9/10 Nicky Shorey West Bromwich <-- Aston Villa 8/9/10 Johan Audel Stuttgart <-- Valenciennes 8/8/10 P. Tachtsidis Cesena <-- Genoa 8/8/10 Stephen Appiah Cesena <-- Bologna 8/8/10 Philipp Degen Stuttgart <-- Liverpool 8/8/10 Álex Sánchez Benítez Zaragoza <-- Barcelona 8/8/10 Mame Biram Diouf Blackburn <-- Man Utd 8/6/10 Stefano Guberti Sampdoria <-- AS Roma 8/6/10 Gustavo Adolfo Munúa Levante <-- Malaga 8/6/10 Nicolás Bertolo Zaragoza <-- Palermo 8/5/10 Sebastian Giovinco Parma <-- Juventus 8/5/10 Roberto Guana Chievo <-- Palermo 8/4/10 Rafinha Genoa <-- Schalke 04 8/4/10 Diego Godín Leal Atletico de Madrid <-- Villarreal 8/3/10 Tal Ben Haim West Ham <-- Portsmouth 8/2/10 Romero Bari <-- Udinese 8/2/10 Thanos Petsos Kaiserslautern <-- Bayer 8/2/10 Luca Cigarini Sevilla <-- Napoli 8/2/10 Rafa Márquez Red Bulls <-- Barcelona 8/1/10 Marchena Villarreal <-- Valencia 7/31/10 Tamudo Real Sociedad <-- Espanyol 7/30/10 Fredrik Ljungberg Chicago <-- Sounders 7/30/10 Javier Garrido Lazio <-- Manchester City 7/30/10 Boaz Myhill West Bromwich <-- Hull 7/30/10 David James Bristol City <-- Portsmouth 7/30/10 Christian Obodo Torino <-- Udinese 7/30/10 Román Martínez Tigre <-- Espanyol 7/30/10 Javier Garrido Lazio <-- Man City 7/30/10 Ronnie Stam Wigan Athletic <-- Twente 7/30/10 Sami Khedira Real Madrid <-- Stuttgart 7/30/10 Mariano Martín Donda Godoy Cruz <-- Bari 7/30/10 I. Damonte Godoy Cruz <-- Asteras Tripolis 7/30/10 Nicolás Pareja Spartak <-- Espanyol 7/30/10 Boaz Myhill West Bromwich <-- Hull 7/30/10 J. van der Heijden Willem II <-- Ajax 7/30/10 David James Bristol City <-- Portsmouth 7/30/10 Mounir El Hamdaoui Ajax <-- Alkmaar 7/30/10 Christian Obodo Torino <-- Udinese 7/30/10 J. Morales Neumann Barnsley <-- Estudiantes 7/30/10 Ronnie Stam Wigan Athletic <-- Twente 7/30/10 Mariano Martín Donda Godoy Cruz <-- Bari 7/30/10 Bernardo Romeo Quilmes <-- San Lorenzo 7/29/10 Tore Reginiussen Lecce <-- Schalke 04 7/29/10 Luca Siligardi Bologna <-- Inter 7/29/10 Aleksandar Lukovic Zenit <-- Udinese 7/29/10 Yago Falqué Villarreal B <-- Juventus 7/28/10 Daniele Padelli Bari <-- Sampdoria 7/28/10 Rubén Pérez Deportivo <-- Atletico de Madrid 7/28/10 Sol Campbell Newcastle <-- Arsenal 7/28/10 Raúl Schalke 04 <-- Real Madrid 7/28/10 Eke Uzoma TSV 1860 <-- Freiburg 7/28/10 Michael Langer Frankfurt <-- Freiburg 7/28/10 Daniele Padelli Bari <-- Sampdoria 7/27/10 M. Alonso Mendoza Bolton <-- Real Madrid 7/27/10 Mattioni Espanyol <-- Mallorca 7/27/10 Rene Krhin Bologna <-- Inter 7/27/10 Adam Szalai Mainz <-- Real Madrid 7/26/10 Lukas Jutkiewicz Coventry <-- Everton 7/26/10 Guti Besiktas <-- Real Madrid 7/26/10 Henrique Racing <-- Barcelona 7/26/10 Justin Mapp Philadelphia Union <-- Chicago 7/26/10 Guti Besiktas <-- Real Madrid 7/26/10 P. Caballero Tigre <-- Racing 7/25/10 Franco Zuculini Genoa <-- Hoffenheim 7/25/10 Javier Rosada Banfield <-- Boca Juniors 7/25/10 Ramón Darío Ocampo <-- Argentinos Juniors 7/25/10 Marcos Angeleri Sunderland <-- Estudiantes 7/24/10 Aleksandar Kolarov Manchester City <-- Lazio 7/24/10 Abel Aguilar Tapias Hercules <-- Udinese 7/24/10 Karim Soltani Iraklis <-- Den Haag 7/23/10 Marco Rossi Bari <-- Parma 7/23/10 P. Fontanello Gimnasia de La Plata <-- Parma 7/23/10 Filipe Luis Atletico Madrid <-- Deportivo 7/23/10 Titus Bramble Sunderland <-- Wigan Athletic 7/23/10 Riccardo Pasi Modena <-- Parma 7/23/10 Albert Riera Olympiacos <-- Liverpool 7/23/10 N. Navarro Argentinos Juniors <-- Napoli 7/23/10 Rafita Recreativo <-- Castellon 7/23/10 Francesco Scardina Cittadella <-- Chievo 7/22/10 Francesco Benussi Palermo <-- Lecce 7/22/10 Sergio Levante <-- Deportivo 7/22/10 M. Bogliacino Chievo <-- Napoli 7/22/10 Francesco Benussi Palermo <-- Lecce 7/22/10 Dan Gosling Newcastle <-- Everton 7/22/10 Marcus Berg PSV <-- Hamburg 7/22/10 Nyron Nosworthy Sheffield Utd. <-- Sunderland 7/22/10 Matamala Recreativo <-- Girona 7/22/10 Edgar Çani Modena <-- Palermo 7/21/10 Chico Genoa <-- Almeria 7/21/10 Heiko Westermann Hamburger <-- Schalke 04 7/21/10 Andrea Ranocchia Inter <-- Genoa 7/21/10 Erjon Bogdani Cesena <-- Chievo 7/21/10 Archimede Morleo Bologna <-- Crotone 7/21/10 Danny Wilson Liverpool <-- Rangers 7/21/10 Fausto Rossi Vicenza <-- Juventus 7/21/10 Gunnar Nielsen Tranmere Rovers <-- Man City 7/21/10 Heiko Westermann Hamburg <-- Schalke 7/21/10 A. Gómez Catania <-- San Lorenzo 7/21/10 Kike Mateo Elche <-- Sporting de Gijon 7/21/10 Diego Valeri Almeria <-- Porto 7/21/10 Martín Galmarini Tigre <-- River Plate 7/20/10 Mattia Destro Genoa <-- Inter 7/20/10 Gianmarco Zigoni Genoa <-- Milan 7/20/10 Rodney Strasser Genoa <-- Milan 7/20/10 S. Papastathopoulos Milan <-- Genoa 7/20/10 Nnamdi Oduamadi Genoa <-- Milan 7/20/10 Ludovic Guerriero Metz <-- Ajaccio 7/20/10 Mido Middlesbrough <-- West Ham 7/20/10 Lucas Neill Galatasaray <-- Everton 7/20/10 Gianmarco Zigoni Genoa <-- Milan 7/20/10 Rodney Strasser Genoa <-- Milan 7/20/10 S. Papastathopoulos Milan <-- Genoa 7/20/10 Eial Strahman Argentinos Juniors <-- River Plate 7/20/10 Ignacio Canuto Maccabi Haifa <-- Argentinos Juniors 7/19/10 Borja Valero Villarreal <-- West Bromwich 7/19/10 Joe Cole Liverpool <-- Chelsea 7/19/10 Leandro Andrés Gioda Quilmes <-- Xerez 7/19/10 Jorge Pina Albacete <-- Levante 7/19/10 Belenguer Betis <-- Getafe 7/19/10 Rubén Castro Deportivo <-- Rayo Vallecano 7/19/10 Alexander Bukharov Zenit <-- Rubin 7/19/10 Pulido Eskisehirspor <-- Zaragoza 7/19/10 Borja Valero Villarreal <-- West Bromwich 7/18/10 Stephane Dalmat Stade Rennais <-- Sochaux 7/18/10 Rondón Malaga <-- Las Palmas 7/18/10 D. Placente San Lorenzo <-- Bordeaux 7/18/10 Javi Fuego Rayo Vallecano <-- Recreativo 7/18/10 Chechu Dorado Betis <-- Huesca 7/18/10 Crespo Padova <-- Sevilla 7/17/10 Edinson Cavani Napoli <-- Palermo 7/17/10 C. Alexandre Stade Brestois <-- Boulogne 7/17/10 Mario Mandzukic Wolfsburg <-- Dinamo Zagreb 7/17/10 David Rodríguez Celta <-- Almeria 7/17/10 Edinson Cavani Napoli <-- Palermo 7/17/10 Miguel Luque Almeria <-- Barcelona 7/16/10 Adriano Barcelona <-- Sevilla 7/16/10 Andrea Raggi Bari <-- Bologna 7/16/10 Ibrahima Sonko Portsmouth <-- Stoke 7/16/10 Kevin Thomson Middlesbrough <-- Rangers 7/16/10 Dennis Diekmeier Hamburg <-- Nürnberg 7/16/10 M. Fritzler Hercules <-- Lanus 7/16/10 Frédéric Piquionne West Ham <-- Portsmouth 7/16/10 Carlos Bocanegra Saint-Etienne <-- Stade Rennais 7/16/10 Eliseu Malaga <-- Lazio 7/15/10 Pedro León Real Madrid <-- Getafe 7/15/10 Ali Al Habsi Wigan Athletic <-- Bolton 7/15/10 Beranger Tenerife <-- Espanyol 7/15/10 Olivier Thomert Hercules <-- Le Mans 7/15/10 Jens Hegeler Nürnberg <-- Bayer Leverkusen 7/15/10 Pereyra San Lorenzo <-- Murcia 7/15/10 P. Fontanello Gimnasia de La Plata <-- Parma 7/15/10 Nabil El Zhar Liverpool <-- Saint-Etienne 7/14/10 Dario Biasi Cagliari <-- Cesena 7/14/10 S. Almiron Bari <-- Juventus 7/14/10 Marqués Parma <-- Espanyol 7/14/10 Dennis Rommedahl Olympiacos <-- Ajax 7/14/10 Thierry Henry New York Red Bulls <-- Barcelona 7/14/10 Fernando Varela Kasimpasaspor <-- Mallorca 7/14/10 Nassim Akrour Istres <-- Grenoble 7/13/10 Cícero Wolfsburg <-- Hertha BSC 7/13/10 Davide Brivio Lecce <-- Vicenza 7/13/10 Stephen McManus Middlesbrough <-- Celtic 7/13/10 Matteo Darmian Palermo <-- Milan 7/13/10 Alain Pierre Baclet Vicenza <-- Lecce 7/13/10 Cristiano Lupatelli Bologna <-- Cagliari 7/13/10 R. Battión Independiente <-- Banfield 7/13/10 Santiago García Palermo <-- Rosario Central 7/13/10 Borja Valero Villarreal <-- West Bromwich 7/13/10 C. Ledesma Colon <-- Olympiacos 7/13/10 Facundo Coria Villarreal <-- Velez Sarsfield 7/13/10 Antimo Iunco Torino <-- Cittadella 7/12/10 Artur Boruc Fiorentina <-- Celtic 7/12/10 N. Dica Manisaspor <-- Catania 7/12/10 Joe Ledley Celtic <-- Cardiff City 7/12/10 Nicolai Jörgensen Bayer Leverkusen <-- Copenhagen 7/12/10 Nenê PSG <-- AS Monaco 7/11/10 Yohann Rivière Vannes <-- Istres 7/11/10 Bouba Diop AEK Athens <-- Portsmouth 7/10/10 Carlos Zambrano St. Pauli <-- Schalke 04 7/10/10 O. Martins Rubin <-- Wolfsburg 7/10/10 Augusto Fernández Velez Sarsfield <-- Saint-Etienne 7/9/10 Riccardo Meggiorini Bologna <-- Genoa 7/9/10 Leonardo Trazzi Chievo <-- Lecce 7/9/10 Matteo Ardemagni Atalanta <-- Cittadella 7/9/10 Manolo Gabbiadini Cittadella <-- Atalanta 7/9/10 Daniele Gasparetto Cittadella <-- talanta 7/9/10 Valdes Sporting <-- Atalanta 7/9/10 Zubiaurre Albacete <-- Athletic Bilba 7/9/10 Matteo Contini Zaragoza <-- Napoli 7/8/10 Francesco Bolzoni Siena <-- Genoa 7/8/10 Lorik Cana Galatasaray <-- Sunderland 7/8/10 Florent Cuvelier Stoke <-- Portsmouth 7/8/10 Milan Jovanovic Liverpool <-- Standard 7/8/10 Selim Teber Kayserispor <-- Eintracht 7/8/10 Simon Kjaer Wolfsburg <-- Palermo 7/8/10 Yonese Hanine Crotone <-- Chievo 7/8/10 Gergely Rudolf Genoa <-- Debrecen 7/8/10 Eduardo Genoa <-- Braga 7/8/10 Alberto Costa Valencia <-- Montpellier 7/7/10 Víctor Ismael Sosa Gaziantepspor <-- Independiente 7/7/10 Tomas Kalas Chelsea <-- Sigma Olomouc 7/7/10 Laurent Koscielny Arsenal <-- Lorient 7/7/10 Juan Pablo Carrizo River Plate <-- Lazio 7/7/10 M. Carrusca Banfield <-- Galatasaray 7/7/10 Sebastián Eguren Sporting de Gijon <-- Villarreal 7/7/10 Álex Quillo Recreativo <-- Almeria 7/7/10 Saúl Deportivo <-- Elche 7/6/10 Gabriel Paletta Parma <-- Boca Junior 7/6/10 Niki Zimling NEC <-- Udinese 7/6/10 Kennedy Bakircioglu Racing <-- Ajax 7/6/10 Hasan Kabze Montpellier <-- Rubin 7/6/10 Sloan Privat Clermont <-- Sochaux 7/6/10 Dmytro Chygrynskiy Shakhtar <-- Barcelona 7/6/10 Mista Toronto <-- Deportivo 7/5/10 Kris Boyd Middlesbrough <-- Rangers 7/5/10 Francesco Ruopolo Atalanta <-- Albinoleffe 7/5/10 Matteo Sereni Brescia <-- Torino 7/5/10 David Fleurival Metz <-- Chateauroux 7/5/10 Ecuele Manga Bruno Lorient <-- Angers 7/5/10 Lautaro Formica Huracan <-- Godoy Cruz 7/5/10 F. De la Fuente <-- Chacarita Juniors 7/4/10 Valeri Bojinov Parma <-- Man City 7/4/10 Daniel Opare Standard <-- Real Madrid 7/3/10 Laurent Battles AS Saint-Etienne <-- Grenoble 7/3/10 Sidney Govou Panathinaikos <-- O. Lyon 7/3/10 Jaroslav Drobny Hamburg <-- Hertha 7/2/10 Mato Jajalo Koln <-- Siena 7/2/10 Yossi Shai Benayoun Chelsea <-- Liverpool 7/2/10 Gianluca Curci Sampdoria <-- Siena 7/2/10 Arne Friedrich Wolfsburg <-- Hertha 7/2/10 Yaya Touré Manchester City <-- Barcelona 7/2/10 Marco Motta Juventus <-- Udinese 7/1/10 Leonardo Bonucci Juventus <-- Bari 7/1/10 J. Martínez Juventus <-- Catania 7/1/10 Leonardo Spinazzola Juventus <-- Siena 7/1/10 Niccolò Giannetti Juventus <-- Siena 7/1/10 Marcel Büchel Juventus <-- Siena 7/1/10 Ciro Immobile Siena <-- Juventus 7/1/10 Luca Marrone Siena <-- Juventus 7/1/10 Abdel Kader Ghezzal Bari <-- Siena 7/1/10 Maximilian Nicu Freiburg <-- Hertha 7/1/10 Marcus Paixao Diniz Parma <-- Milan 7/1/10 Nico Pulzetti Bari <-- Livorno 7/1/10 Simone Zaza Sampdoria <-- Atalanta 7/1/10 Luca Toni Genoa <-- Bayern 7/1/10 Marco Davide Faraoni Inter <-- Lazio 7/1/10 Robbie Blake Bolton <-- Burnley 6/30/10 N. Burdisso Inter <-- Roma 6/30/10 David Silva Manchester City <-- Valencia 6/30/10 Shavar Thomas KC Wizards <-- Philadelphia 6/29/10 Mathieu Bodmer Paris St. Germain <-- O. Lyon 6/28/10 Azpilicueta Marseille <-- Osasuna 6/28/10 Gennaro Sardo Chievo <-- Catania 6/28/10 Giovanni Marchese Catania <-- Chievo 6/28/10 Arizmendi Getafe <-- Zaragoza 6/28/10 Anthony Le Tallec Auxerre <-- Le Mans 6/27/10 Onyekachi Apam Stade Rennais <-- Nice 6/26/10 Marco Motta Udinese <-- Roma 6/25/10 Barreto Udinese <-- Bari 6/25/10 Davide Lanzafame Juventus <-- Palermo 6/25/10 Michael Ballack Bayer <-- Chelsea 6/25/10 J. Biabiany Inter <-- Parma 6/23/10 Sergio Floccari Lazio <-- Genoa 6/23/10 Marco Amelia Milan <-- Genoa 6/23/10 Marco Storari Juventus <-- Milan 6/22/10 Martin Petrov Bolton <-- Manchester Cityr 6/22/10 Onyekachi Apam Rennais <-- Nice 6/21/10 Lorenzo Ariaudo Cagliari <-- Juventus 6/21/10 Francis Coquelin Lorient <-- Arsenal 18/06/10 Alex Pinardi Cagliari <-- Modena 18/06/10 Steven Mouyokolo Wolves <-- Hull 18/06/10 Joseba Llorente Real Sociedad Villarreal 18/06/10 Botía Gijón Barcellona <-- Definitivo 17/06/10 Luca Castellazzi Inter <-- Sampdoria 17/06/10 Asier Riesgo Osasuna <-- Real Sociedad 17/06/10 Tiberio Guarente Siviglia <-- Atalanta 15/06/10 Massimo Maccarone Palermo <-- Siena 15/06/10 Moritz Volz St. Pauli <-- Fulham 14/06/10 Julien Francois Le Havre <-- Tours 14/06/10 Jimmy Briand Lione <-- Rennes 11/06/10 M. Pinilla Palermo <-- Grosseto 10/06/10 Daniele Paponi Bologna <-- Parma 10/06/10 Miroslav Stoch Fenerbahçe <-- Chelsea 10/06/10 Gabriele Paonessa Parma <-- Bologna 09/06/10 Philippe Senderos Fulham <-- Arsenal 09/06/10 Simone Pepe Juventus <-- Udinese 09/06/10 Soldado Valencia <-- Getafe 09/06/10 Kevin Dupuis Châteauroux <-- Tolosa 08/06/10 Marcano Getafe <-- Villarreal 05/06/10 Jerome Boateng Man City <-- Amburgo 05/06/10 Thomas Hitzlsperger West Ham <-- Lazio 04/06/10 Marko Arnautovic Werder <-- Twente 04/06/10 Andrea Lazzari Cagliari <-- Atalanta 04/06/10 Dirk Marcellis Alkmaar <-- PSV 04/06/10 Mario Suárez Atl. Madrid <-- Maiorca 04/06/10 Guaita Valencia <-- Recreativo 03/06/10 Julian Schieber Norimberga <-- Stoccarda 03/06/10 Gaetano D'Agostino Fiorentina <-- Udinese 03/06/10 Steven Fletcher Wolves <-- Burnley 03/06/10 A. Offredi Albinoleffe <-- Milan 03/06/10 Giacomo Beretta Milan <-- Albinoleffe 03/06/10 Pablo Daniel Osvaldo Espanyol <-- Bologna 02/06/10 Markus Miller Hannover 96 <-- Karlsruhe 02/06/10 Gerald Asamoah St. Pauli <-- Schalke 01/06/10 Chris Iwelumo Burnley <-- Wolves 01/06/10 F. Simplicio Roma <-- Palermo 28/05/10 Míchel Deportivo <-- Valencia 28/05/10 Dean Marney Burnley <-- Hull 26/05/10 Nikola Zigic Birmingham <-- Valencia 25/05/10 Fran Mérida Atl. Madrid <-- Arsenal 23/05/10 Mouhamadou Dabo Siviglia <-- Saint-Etienne 21/05/10 Marouane Chamakh Arsenal <-- Bordeaux 21/05/10 Soriano Osasuna <-- Almeria 21/05/10 Borja Getafe <-- Valladolid 20/05/10 Sofiane Feghouli Valencia <-- Grenoble 02/06/10 Markus Miller Hannover 96 <-- Karlsruhe 02/06/10 Gerald Asamoah St. Pauli <-- Schalke 01/06/10 Chris Iwelumo Burnley <-- Wolves 01/06/10 F. Simplicio Roma <-- Palermo 28/05/10 Míchel Deportivo <-- Valencia 28/05/10 Dean Marney Burnley <-- Hull 26/05/10 Nikola Zigic Birmingham <-- Valencia 25/05/10 Fran Mérida Atl. Madrid <-- Arsenal 23/05/10 Mouhamadou Dabo Siviglia <-- Saint-Etienne 21/05/10 Marouane Chamakh Arsenal <-- Bordeaux 21/05/10 Soriano Osasuna <-- Almeria 21/05/10 Borja Getafe <-- Valladolid 20/05/10 Sofiane Feghouli Valencia <-- Grenoble 19/05/10 Benjamin Foster Birmingham <-- Man Utd 19/05/10 David Villa Barcellona <-- Valencia 18/05/10 Serdar Ozkan Galatasaray <-- Besiktas 18/05/10 Enric Birmingham <-- NAC 18/05/10 Francis Santander <-- Xerez 18/05/10 Domingo Cisma Santander <-- Almeria 17/05/10 Ricardo Costa Valencia <-- Wolfsburg 12/05/10 Mehmet Topal Valencia <-- Galatasaray 11/05/10 Batuhan Karadeniz Eskisehirspor <-- Besiktas 11/05/10 Marama Vahirua Nancy <-- Lorient 27/04/10 Christoph Metzelder Schalke <-- Real Madrid 03/03/10 Andy Van der Meyde PSV <-- Everton

Përmbledhja e vitit 2010 në Grande-Juve.TK

SERIE A 2010-2011

JAVA 1ª - JAVA 20ª
29-08-2010 - 16-01-2011


BARI - JUVENTUS 1-0 ?-?
BOLOGNA - INTER 0-0 ?-?
CHIEVO - CATANIA 2-1 ?-?
FIORENTINA - NAPOLI 1-1 ?-?
MILAN - LECCE 4-0 ?-?
PALERMO - CAGLIARI 0-0 ?-?
PARMA - BRESCIA 2-0 ?-?
ROMA - CESENA 0-0 ?-?
SAMPDORIA - LAZIO 2-0 ?-?
UDINESE - GENOA 0-1 ?-?

JAVA 2ª - JAVA 21ª
12-09-2010 - 23-01-2011


BRESCIA - PALERMO 3-2 ?-?
CAGLIARI - ROMA 5-1 ?-?
CATANIA - PARMA 2-1 ?-?
CESENA - MILAN 2-0 ?-?
GENOA - CHIEVO 1-3 ?-?
INTER - UDINESE 2-1 ?-?
JUVENTUS - SAMPDORIA 3-3 ?-?
LAZIO - BOLOGNA 3-1 ?-?
LECCE - FIORENTINA 1-0 ?-?
NAPOLI - BARI 2-2 ?-?

JAVA 3ª - JAVA 22ª
19-09-2010 - 30-01-2011


BARI - CAGLIARI 0-0 ?-?
CESENA - LECCE 1-0 ?-?
CHIEVO - BRESCIA 0-1 ?-?
FIORENTINA - LAZIO 1-2 ?-?
MILAN - CATANIA 1-1 ?-?
PALERMO - INTER 1-2 ?-?
PARMA - GENOA 1-1 ?-?
ROMA - BOLOGNA 2-2 ?-?
SAMPDORIA - NAPOLI 1-2 ?-?
UDINESE - JUVENTUS 0-4 ?-?

JAVA 4ª - JAVA 23ª
22-09-2010 - 2-02-2011


BOLOGNA - UDINESE 2-1 ?-?
BRESCIA - ROMA 2-1 ?-?
CAGLIARI - SAMPDORIA 0-0 ?-?
CATANIA - CESENA 2-0 ?-?
GENOA - FIORENTINA 1-1 ?-?
INTER - BARI 4-0 ?-?
JUVENTUS - PALERMO 1-3 ?-?
LAZIO - MILAN 1-1 ?-?
LECCE - PARMA 1-1 ?-?
NAPOLI - CHIEVO 1-3 ?-?

JAVA 5ª - JAVA 24ª
26-09-2010 - 6-02-2011


BARI - BRESCIA 2-1 ?-?
CATANIA - BOLOGNA 1-1 ?-?
CESENA - NAPOLI 1-4 ?-?
CHIEVO - LAZIO 0-1 ?-?
FIORENTINA - PARMA 2-0 ?-?
JUVENTUS - CAGLIARI 4-2 ?-?
MILAN - GENOA 1-0 ?-?
PALERMO - LECCE 2-2 ?-?
ROMA - INTER 1-0 ?-?
SAMPDORIA - UDINESE 0-0 ?-?

JAVA 6ª - JAVA 25ª
3-10-2010 - 13-02-2011


BOLOGNA - SAMPDORIA 1-1 ?-?
CHIEVO - CAGLIARI 0-0 ?-?
FIORENTINA - PALERMO 1-2 ?-?
GENOA - BARI 2-1 ?-?
INTER - JUVENTUS 0-0 ?-?
LAZIO - BRESCIA 1-0 ?-?
LECCE - CATANIA 1-0 ?-?
NAPOLI - ROMA 2-0 ?-?
PARMA - MILAN 0-1 ?-?
UDINESE - CESENA 1-0 ?-?

JAVA 7ª - JAVA 26ª
17-10-2010 - 20-02-2011


BARI - LAZIO 0-2 ?-?
BRESCIA - UDINESE 0-1 ?-?
CAGLIARI - INTER 0-1 ?-?
CATANIA - NAPOLI 1-1 ?-?
CESENA - PARMA 1-1 ?-?
JUVENTUS - LECCE 4-0 ?-?
MILAN - CHIEVO 3-1 ?-?
PALERMO - BOLOGNA 4-1 ?-?
ROMA - GENOA 2-1 ?-?
SAMPDORIA - FIORENTINA 2-1 ?-?

JAVA 8ª - JAVA 27ª
24-10-2010 - 27-02-2011


BOLOGNA - JUVENTUS 0-0 ?-?
CHIEVO - CESENA 2-1 ?-?
FIORENTINA - BARI 2-1 ?-?
GENOA - CATANIA 1-0 ?-?
INTER - SAMPDORIA 1-1 ?-?
LAZIO - CAGLIARI 2-1 ?-?
LECCE - BRESCIA 2-1 ?-?
NAPOLI - MILAN 1-2 ?-?
PARMA - ROMA 0-0 ?-?
UDINESE - PALERMO 2-1 ?-?

JAVA 9ª - JAVA 28ª
31-10-2010 - 6-03-2011


BARI - UDINESE 0-2 ?-?
BRESCIA - NAPOLI 0-1 ?-?
CAGLIARI - BOLOGNA 2-0 ?-?
CATANIA - FIORENTINA 0-0 ?-?
CESENA - SAMPDORIA 0-1 ?-?
GENOA - INTER 0-1 ?-?
MILAN - JUVENTUS 1-2 ?-?
PALERMO - LAZIO 0-1 ?-?
PARMA - CHIEVO 0-0 ?-?
ROMA - LECCE 2-0 ?-?

JAVA 10ª - JAVA 29ª
7-10-2010 - 13-03-2011


BARI - MILAN 2-3 ?-?
BOLOGNA - LECCE 2-0 ?-?
FIORENTINA - CHIEVO 1-0 ?-?
INTER - BRESCIA 1-1 ?-?
JUVENTUS - CESENA 3-1 ?-?
LAZIO - ROMA 0-2 ?-?
NAPOLI - PARMA 2-0 ?-?
PALERMO - GENOA 1-0 ?-?
SAMPDORIA - CATANIA 0-0 ?-?
UDINESE - CAGLIARI 1-1 ?-?

JAVA 11ª - JAVA 30ª
10-11-2010 - 20-03-2011


BRESCIA - JUVENTUS 1-1 ?-?
CAGLIARI - NAPOLI 0-1 ?-?
CATANIA - UDINESE 1-0 ?-?
CESENA - LAZIO 1-0 ?-?
CHIEVO - BARI 0-0 ?-?
GENOA - BOLOGNA 1-0 ?-?
LECCE - INTER 1-1 ?-?
MILAN - PALERMO 3-1 ?-?
PARMA - SAMPDORIA 1-0 ?-?
ROMA - FIORENTINA 3-2 ?-?

JAVA 12ª - JAVA 31ª
14-11-2010 - 3-04-2011


BARI - PARMA 0-1 ?-?
BOLOGNA - BRESCIA 1-0 ?-?
CAGLIARI - GENOA 0-1 ?-?
FIORENTINA - CESENA 1-0 ?-?
INTER - MILAN 0-1 ?-?
JUVENTUS - ROMA 1-1 ?-?
LAZIO - NAPOLI 2-0 ?-?
PALERMO - CATANIA 3-1 ?-?
SAMPDORIA - CHIEVO 0-0 ?-?
UDINESE - LECCE 4-0 ?-?

JAVA 13ª - JAVA 32ª
21-11-2010 - 10-04-2011


BRESCIA - CAGLIARI 1-2 ?-?
CATANIA - BARI 1-0 ?-?
CESENA - PALERMO 1-2 ?-?
CHIEVO - INTER 2-1 ?-?
GENOA - JUVENTUS 0-2 ?-?
LECCE - SAMPDORIA 2-3 ?-?
MILAN - FIORENTINA 1-0 ?-?
NAPOLI - BOLOGNA 4-1 ?-?
PARMA - LAZIO 1-1 ?-?
ROMA - UDINESE 2-0 ?-?

JAVA 14ª - JAVA 33ª
28-11-2010 - 17-04-2011


BARI - CESENA 1-1 ?-?
BOLOGNA - CHIEVO 2-1 ?-?
BRESCIA - GENOA 0-0 ?-?
CAGLIARI - LECCE 3-2 ?-?
INTER - PARMA 5-2 ?-?
JUVENTUS - FIORENTINA 1-1 ?-?
LAZIO - CATANIA 1-1 ?-?
PALERMO - ROMA 3-1 ?-?
SAMPDORIA - MILAN 1-1 ?-?
UDINESE - NAPOLI 3-1 ?-?

JAVA 15ª - JAVA 34ª
5-12-2010 - 23-04-2011


CATANIA - JUVENTUS 1-3 ?-?
CESENA - BOLOGNA 0-2 ?-?
CHIEVO - ROMA 2-2 ?-?
FIORENTINA - CAGLIARI 1-0 ?-?
LAZIO - INTER 3-1 ?-?
LECCE - GENOA 1-3 ?-?
MILAN - BRESCIA 3-0 ?-?
NAPOLI - PALERMO 1-0 ?-?
PARMA - UDINESE 2-1 ?-?
SAMPDORIA - BARI 3-0 ?-?

JAVA 16ª - JAVA 35ª
12-12-2010 - 1-05-2011


BOLOGNA - MILAN 0-3 ?-?
BRESCIA - SAMPDORIA 1-0 ?-?
CAGLIARI - CATANIA 3-0 ?-?
GENOA - NAPOLI 0-1 ?-?
INTER - CESENA ?-? ?-?
JUVENTUS - LAZIO 2-1 ?-?
LECCE - CHIEVO 3-2 ?-?
PALERMO - PARMA 3-1 ?-?
ROMA - BARI 1-0 ?-?
UDINESE - FIORENTINA 2-1 ?-?

JAVA 17ª - JAVA 36ª
19-12-2010 - 8-05-2011


BARI - PALERMO 1-1 ?-?
CATANIA - BRESCIA 1-0 ?-?
CESENA - CAGLIARI 1-0 ?-?
CHIEVO - JUVENTUS 1-1 ?-?
FIORENTINA - INTER ?-? ?-?
LAZIO - UDINESE 3-2 ?-?
MILAN - ROMA 0-1 ?-?
NAPOLI - LECCE 1-0 ?-?
PARMA - BOLOGNA 0-0 ?-?
SAMPDORIA - GENOA ?-? ?-?

JAVA 18ª - JAVA 37ª
6-01-2011 - 15-05-2011


BOLOGNA - FIORENTINA ?-? ?-?
BRESCIA - CESENA ?-? ?-?
CAGLIARI - MILAN ?-? ?-?
GENOA - LAZIO ?-? ?-?
INTER - NAPOLI ?-? ?-?
JUVENTUS - PARMA ?-? ?-?
LECCE - BARI ?-? ?-?
PALERMO - SAMPDORIA ?-? ?-?
ROMA - CATANIA ?-? ?-?
UDINESE - CHIEVO ?-? ?-?

JAVA 19ª - JAVA 38ª
9-01-2011 - 22-05-2011


BARI - BOLOGNA ?-? ?-?
CATANIA - INTER ?-? ?-?
CESENA - GENOA ?-? ?-?
CHIEVO - PALERMO ?-? ?-?
FIORENTINA - BRESCIA ?-?
LAZIO - LECCE ?-? ?-?
MILAN - UDINESE ?-? ?-?
NAPOLI - JUVENTUS ?-? ?-?
PARMA - CAGLIARI ?-? ?-?
SAMPDORIA - ROMA ?-? ?-?

Përmbledhja e vitit 2010 në Grande-Juve.TK

Primera Division - LA LIGA 2010-2011

Java 1
29.08.2010


Atletiko M - Sporting 4-0 ?-?
Herkules - Bilbao 0-1 ?-?
Santander - Barcelona 0-3 ?-?
Malaga - Valencia 1-3 ?-?
Deportivo - Saragoza 0-0 ?-?
Levante - Sevilja 1-4 ?-?
Espanyol - Getafe 3-1 ?-?
Sociedad - Vilareal 1-0 ?-?
Osasuna - Almería 0-0 ?-?
Majorka - Real Madrid 0-0 ?-?

Java 2
11.09.2010


Sporting - Majorka 2-0 ?-?
Bilbao - Atletiko M 1-2 ?-?
Barcelona - Herkules 0-2 ?-?
Valencia - Santander 1-0 ?-?
Saragoza - Malaga 3-5 ?-?
Sevilja - Deportivo 0-0 ?-?
Getafe - Levante 4-1 ?-?
Vilareal - Espanyol 4-0 ?-?
Almería - Sociedad 2-2 ?-?
Real Madrid - Osasuna 1-0 ?-?

Java 3
18.09.2010


Sporting - Bilbao 2-2 ?-?
Atletiko M - Barcelona 1-2 ?-?
Herkules - Valencia 1-2 ?-?
Santander - Saragoza 2-0 ?-?
Malaga - Sevilja 1-2 ?-?
Deportivo - Getafe 2-2 ?-?
Levante - Vilareal 1-2 ?-?
Espanyol - Almería 1-0 ?-?
Sociedad - Real Madrid 1-2 ?-?
Majorka - Osasuna 2-0 ?-?

Java 4
22.09.2010


Bilbao - Majorka 3-0 ?-?
Barcelona - Sporting 1-0 ?-?
Valencia - Atletiko M 1-1 ?-?
Saragoza - Herkules 0-0 ?-?
Sevilja - Santander 1-1 ?-?
Getafe - Malaga 0-2 ?-?
Vilareal - Deportivo 1-0 ?-?
Almería - Levante 0-1 ?-?
Real Madrid - Espanyol 3-0 ?-?
Osasuna - Sociedad 3-1 ?-?

Java 5
26.09.2010


Bilbao - Barcelona 1-3 ?-?
Sporting - Valencia 0-2 ?-?
Atletiko M - Saragoza 1-0 ?-?
Herkules - Sevilja 2-0 ?-?
Santander - Getafe 0-1 ?-?
Malaga - Vilareal 2-3 ?-?
Deportivo - Almería 0-2
Levante - Real Madrid 0-0 ?-?
Espanyol - Osasuna 1-0 ?-?
Majorka - Sociedad 2-0 ?-?

Java 6
03.10.2010


Barcelona - Majorka 1-1 ?-?
Valencia - Bilbao 2-1 ?-?
Saragoza - Sporting 2-2 ?-?
Sevilja - Atletiko M 3-1 ?-?
Getafe - Herkules 3-0 ?-?
Vilareal - Santander 2-0 ?-?
Almería - Malaga 1-1 ?-?
Real Madrid - Deportivo 6-1 ?-?
Osasuna - Levante 1-1 ?-?
Real Sociedad - Espanyol 1-0 ?-?

Java 7
17.10.2010


Barcelona - Valencia 2-1 ?-?
Bilbao - Saragoza 2-1 ?-?
Sporting - Sevilja 2-0 ?-?
Atletiko M - Getafe 2-0 ?-?
Herkules - Villarrreal ?-?
Santander - Almería 1-0 ?-?
Malaga - Real Madrid 1-4 ?-?
Deportivo - Osasuna 0-0 ?-?
Levante - Sociedad 2-1 ?-?
Majorka - Espanyol 0-1 ?-?

Java 8
24.10.2010


Valencia - Majorka 1-2 ?-?
Saragoza - Barcelona 0-2 ?-?
Sevilja - Bilbao 4-3 ?-?
Getafe - Sporting 3-0 ?-?
Vilareal - Atletiko M 2-0 ?-?
Almería - Herkules 1-1 ?-?
Real Madrid - Santander 6-1 ?-?
Osasuna - Malaga 3-0 ?-?
Sociedad - Deportivo 3-0 ?-?
Espanyol - Levante 2-1 ?-?

Java 9
31.10.2010


Valencia - Saragoza 1-1 ?-?
Barcelona - Sevilja 5-0 ?-?
Bilbao - Getafe 3-0 ?-?
Sporting - Vilareal 1-1 ?-?
Atletiko M - Almeríam 1-1 ?-?
Herkules - Real Madrid 1-3 ?-?
Santander - Osasuna 4-1 ?-?
Malaga - Sociedad 1-2 ?-?
Deportivo - Espanyol 3-0 ?-?
Majorka - Levante 2-1 ?-?

Java 10
07.11.2010


Saragoza - Majorka 3-2 ?-?
Sevilja - Valencia 2-0 ?-?
Getafe - Barcelona 1-3 ?-?
Vilareal - Bilbao 4-1 ?-?
Almería - Sporting 1-1 ?-?
Real Madrid - Atletiko M 2-0 ?-?
Osasuna - Herkules 3-0 ?-?
Sociedad - Santander 1-0 ?-?
Espanyol - Malaga 1-0 ?-?
Levante - Deportivo 1-2 ?-?

Java 11
14.11.2010


Saragoza - Sevilja 1-2 ?-?
Valencia - Getafe 2-0 ?-?
Barcelona - Vilareal 3-1 ?-?
Bilbao - Almería 1-0 ?-?
Sporting - Real Madrid 0-1 ?-?
Atletiko M - Osasuna 3-0 ?-?
Herkules - Sociedad 2-1 ?-?
Santander - Espanyol 0-0 ?-?
Malaga - Levante 1-0 ?-?
Majorka - Deportivo 0-0 ?-?

Java 12
21.11.2010


Sevilja - Majorka 1-2 ?-?
Getafe - Saragoza 1-1 ?-?
Vilareal - Valencia 1-1 ?-?
Almería - Barcelona 0-8 ?-?
Real Madrid - Bilbao 5-1 ?-?
Osasuna - Sporting 1-0 ?-?
Sociedad - Atletiko M 2-4 ?-?
Espanyol - Herkules 3-0 ?-?
Levante - Santander 3-1 ?-?
Deportivo - Malaga 3-0 ?-?

Java 13
28.11.2010


Sevilja - Getafe 1-3 ?-?
Saragoza - Vilareal 0-3 ?-?
Valencia - Almería 2-1 ?-?
Barcelona - Real Madrid 5-0 ?-?
Bilbao - Osasuna 1-0 ?-?
Sporting - Sociedad 1-3 ?-?
Atletiko M - Espanyol 2-3 ?-?
Herkules - Levante 3-1 ?-?
Santander - Deportivo 1-0 ?-?
Majorka - Malaga 2-0 ?-?

Java 14
05.12.2010


Getafe - Majorka 3-0 ?-?
Vilareal - Sevilja 1-0 ?-?
Almería - Saragoza 1-1 ?-?
Real Madrid - Valencia 2-0 ?-?
Osasuna - Barcelona 0-3 ?-?
Sociedad - Bilbao 2-0 ?-?
Espanyol - Sporting 1-0 ?-?
Levante - Atletiko M 2-0 ?-?
Deportivo - Herkules 1-0 ?-?
Malaga - Santander 4-1 ?-?

Java 15
12.12.2010


Getafe - Vilareal 1-0 ?-?
Sevilja - Almería 1-3 ?-?
Saragoza - Real Madrid 1-3 ?-?
Valencia - Osasuna 3-3 ?-?
Barcelona - Sociedad 5-0 ?-?
Bilbao - Espanyol 2-1 ?-?
Sporting - Levante 1-1 ?-?
Atletiko M - Deportivo 2-0 ?-?
Herkules - Malaga 4-1 ?-?
Majorka - Santander 0-1 ?-?

Java 16
19.12.2010


Vilareal - Majorka 3-1 ?-?
Almería - Getafe 2-3 ?-?
Real Madrid - Sevilja 1-0 ?-?
Osasuna - Saragoza 0-0 ?-?
Sociedad - Valencia 1-2 ?-?
Espanyol - Barcelona 1-5 ?-?
Levante - Bilbao 1-2 ?-?
Deportivo - Sporting 1-1 ?-?
Malaga - Atletiko M 0-3 ?-?
Santander - Herkules 0-0 ?-?

Java 17
02.01.2011


Vilareal - Almería ?-? ?-?
Getafe - Real Madrid ?-? ?-?
Sevilja - Osasuna ?-? ?-?
Saragoza - Sociedad ?-? ?-?
Valencia - Espanyol ?-? ?-?
Barcelona - Levante ?-? ?-?
Bilbao - Deportivo ?-? ?-?
Sporting - Malaga ?-? ?-?
Atletiko M - Santander ?-? ?-?
Majorka - Herkules ?-? ?-?

Java 18
09.01.2011


Majorka - Almería ?-? ?-?
Real Madrid - Vilareal ?-? ?-?
Osasuna - Getafe ?-? ?-?
Sociedad - Sevilja ?-? ?-?
Espanyol - Saragoza ?-? ?-?
Levante - Valencia ?-? ?-?
Deportivo - Barcelona ?-? ?-?
Malaga - Bilbao ?-? ?-?
Santander - Sporting ?-? ?-?
Herkules - Atletiko M ?-? ?-?

Java 19
16.01.2011


Almería - Real Madrid ?-? ?-?
Vilareal - Osasuna ?-? ?-?
Getafe - Sociedad ?-? ?-?
Sevilja - Espanyol ?-? ?-?
Saragoza - Levante ?-? ?-?
Valencia - Deportivo ?-? ?-?
Barcelona - Malaga ?-? ?-?
Bilbao - Santander ?-? ?-?
Sporting - Herkules ?-? ?-?
Atletiko M - Majorka ?-? ?-?

Përmbledhja e vitit 2010 në Grande-Juve.TK

Premier League 2010-2011

Java 1 - Java 20 14.08.2010

Chelsea - West Bromwich 6-0
Blackburn - Everton 1-0
Wigan - Blackpool 0-4
Bolton - Fulham 0-0
Sunderland - Birmingham 2-2
Aston Villa - West Ham 3-0
Wolverhampton - Stoke 2-1
Tottenham - Manchester City 0-0
Manchester United - Newcastle 3-0
Liverpool - Arsenal 1-1

Java 2 21.08.2010

Manchester City - Liverpool 3-0
Fulham - Manchester United 2-2
Newcastle - Aston Villa 6-3
Wigan - Chelsea 0-6
Arsenal - Blackpool 6-0
West Ham - Bolton 1-3
Everton - Wolverhampton 1-1
Stoke - Tottenham 1-2
Birmingham - Blackburn 2-1
West Bromwich - Sunderland 1-0

Java 3 28.08.2010

Liverpool - West Bromwich 1-0
Bolton - Birmingham 2-2
Manchester United - West Ham 3-0
Tottenham - Wigan 0-1
Wolverhampton - Newcastle 1-1
Chelsea - Stoke 2-0
Blackpool - Fulham 2-2
Blackburn - Arsenal 1-2
Aston Villa - Everton 1-0
Sunderland - Manchester City 1-0

Java 4 11.09.2010

Stoke - Aston Villa 2-1
Birmingham - Liverpool 0-0
Newcastle - Blackpool 0-2
Arsenal - Bolton 4-0
Manchester City - Blackburn 1-1
West Ham - Chelsea 1-3
West Bromwich - Tottenham 1-1
Fulham - Wolverhampton 2-1
Wigan - Sunderland 1-1
Everton - Manchester United 3-3

Java 5 18.09.2010

Manchester United - Liverpool 3-2
Sunderland - Arsenal 1-1
Aston Villa - Bolton 1-1
Everton - Newcastle 0-1
Tottenham - Wolverhampton 3-1
Blackburn - Fulham 1-1
West Bromwich - Birmingham 3-1
Stoke - West Ham 1-1
Chelsea - Blackpool 4-0
Wigan - Manchester City 0-2

Java 6 25.09.2010

Newcastle - Stoke 1-2
Wolverhampton - Aston Villa 1-2
Bolton - Manchester United 2-2
Arsenal - West Bromwich 2-3
West Ham - Tottenham 1-0
Birmingham - Wigan 0-0
Blackpool - Blackburn 1-2
Fulham - Everton 0-0
Liverpool - Sunderland 2-2
Manchester City - Chelsea 1-0

Java 7 02.10.2010

Manchester City - Newcastle 2-1
Sunderland - Manchester United 0-0
West Ham - Fulham 1-1
Tottenham - Aston Villa 2-1
Stoke - Blackburn 1-0
Birmingham - Everton 0-2
West Bromwich - Bolton 1-1
Wigan - Wolverhampton 2-0
Chelsea - Arsenal 2-0
Liverpool - Blackpool 1-2

Java 8 16.10.2010

Blackburn - Sunderland 0-0
Blackpool - Manchester City 2-3
Everton - Liverpool 2-0
Aston Villa - Chelsea 0-0
Manchester United - West Bromwich 2-2
Arsenal - Birmingham 2-1
Newcastle - Wigan 2-2
Fulham - Tottenham 1-2
Bolton - Stoke 2-1
Wolverhampton - West Ham 1-1

Java 9 23.10.2010

Stoke - Manchester United 1-2
West Ham - Newcastle 1-2
Sunderland - Aston Villa 1-0
West Bromwich - Fulham 2-1
Birmingham - Blackpool 2-0
Wigan - Bolton 1-1
Chelsea - Wolverhampton 2-0
Tottenham - Everton 1-1
Manchester City - Arsenal 0-3
Liverpool - Blackburn 2-1

Java 10 30.10.2010

Blackpool - West Bromwich 2-1
Bolton - Liverpool 0-1
Newcastle - Sunderland 5-1
Aston Villa - Birmingham 0-0
Manchester United - Tottenham 2-0
Arsenal - West Ham 1-0
Blackburn - Chelsea 1-2
Fulham - Wigan 2-0
Everton - Stoke 1-0
Wolverhampton - Manchester City 2-1

Java 11 06.11.2010

Arsenal - Newcastle 0-1
Manchester United - Wolverhampton 2-1
Sunderland - Stoke 2-0
Blackburn - Wigan 2-1
Fulham - Aston Villa 1-1
Birmingham - West Ham 2-2
Blackpool - Everton 2-2
Bolton - Tottenham 4-2
Liverpool - Chelsea 2-0
West Bromwich - Manchester City 0-2

Java 12 09.11.2010

Everton - Bolton 1-1
Manchester City - Manchester United 0-0
West Ham - West Bromwich 2-2
Wigan - Liverpool 1-1
Aston Villa - Blackpool 3-2
Newcastle - Blackburn 1-2
Chelsea - Fulham 1-0
Wolverhampton - Arsenal 0-2
Tottenham - Sunderland 1-1
Stoke - Birmingham 3-2

Java 13 13.11.2010

Stoke - Liverpool 2-0
Tottenham - Blackburn 4-2
Newcastle - Fulham 0-0
Wigan - West Bromwich 1-0
West Ham - Blackpool 0-0
Wolverhampton - Bolton 2-3
Manchester City - Birmingham 0-0
Aston Villa - Manchester United 2-2
Chelsea - Sunderland 0-3
Everton - Arsenal 1-2

Java 14 20.11.2010

Sunderland - Everton 2-2
Fulham - Manchester City 1-4
Blackburn - Aston Villa 2-0
Liverpool - West Ham 3-0
Bolton - Newcastle 5-1
Blackpool - Wolverhampton 2-1
Manchester United - Wigan 2-0
West Bromwich - Stoke 0-3
Birmingham - Chelsea 1-0
Arsenal - Tottenham 2-3

Java 15 27.11.2010

West Ham - Wigan 3-1
Manchester United - Blackburn 7-1
Everton - West Bromwich 1-4
Stoke - Manchester City 1-1
Bolton - Blackpool 2-2
Fulham - Birmingham 1-1
Wolverhampton - Sunderland 3-2
Aston Villa - Arsenal 2-4
Tottenham - Liverpool 2-1
Newcastle - Chelsea 1-1

Java 16 04.12.2010

Liverpool - Aston Villa 3-0
Sunderland - West Ham 1-0
West Bromwich - Newcastle 3-1
Manchester City - Bolton 1-0
Arsenal - Fulham 2-1
Blackburn - Wolverhampton 3-0
Birmingham - Tottenham 1-1
Chelsea - Everton 1-1
Wigan - Stoke 2-2
Blackpool - Manchester United ?-? (U SHTY)

Java 17 11.12.2010

Tottenham - Chelsea 1-1
Wolverhampton - Birmingham 1-0
Bolton - Blackburn 2-1
Newcastle - Liverpool 3-1
West Ham - Manchester City 1-3
Aston Villa - West Bromwich 2-1
Stoke - Blackpool 0-1
Fulham - Sunderland 0-0
Everton - Wigan 0-0
Manchester United - Arsenal 1-0

Java 18 18.12.2010

Manchester City - Everton 1-2
Blackburn - West Ham 1-1
Sunderland - Bolton 1-1
Wigan - Aston Villa ?-? (U SHTY)
Liverpool - Fulham ?-? (U SHTY)
Birmingham - Newcastle ?-? (U SHTY)
Arsenal - Stoke ?-? (U SHTY)
West Bromwich - Wolverhampton ?-? (U SHTY)
Blackpool - Tottenham ?-? (U SHTY)
Chelsea - Manchester United ?-? (U SHTY)

Java 19 26.12.2010

Arsenal - Chelsea 3-1
Aston Villa - Tottenham 1-2
Manchester United - Sunderland 2-0
Newcastle - Manchester City 1-3
Blackburn - Stoke 0-2
Wolverhampton - Wigan 1-2
Bolton - West Bromwich 2-0
Fulham - West Ham 1-3
Blackpool - Liverpool ?-? (U SHTY)
Everton - Birmingham ?-? (U SHTY)

Java 20 28.12.2010

Birmingham - Manchester United 1-1
West Ham - Everton 1-1
Sunderland - Blackpool 0-2
West Bromwich - Blackburn 1-3
Tottenham - Newcastle 2-0
Manchester City - Aston Villa 4-0
Stoke - Fulham 0-2
Chelsea - Bolton 1-0
Wigan - Arsenal 2-2
Liverpool - Wolverhampton 0-1

Java 21 01.01.2011

West Bromwich - Manchester United ?-?
Liverpool - Bolton ?-?
Tottenham - Fulham ?-?
Stoke - Everton ?-?
Manchester City - Blackpool ?-?
Sunderland - Blackburn ?-?
West Ham - Wolverhampton ?-?
Birmingham - Arsenal ?-?
Chelsea - Aston Villa ?-?
Wigan - Newcastle ?-?

Java 22 04.01.2011

Fulham - West Bromwich ?-?
Blackpool - Birmingham ?-?
Manchester United - Stoke ?-?
Aston Villa - Sunderland ?-?
Newcastle - West Ham ?-?
Wolverhampton - Chelsea ?-?
Arsenal Manchester City ?-?
Blackburn - Liverpool ?-?
Everton - Tottenham ?-?
Bolton - Wigan ?-?

Java 23 15.01.2011

Manchester City - Wolverhampton ?-?
West Bromwich - Blackpool ?-?
Wigan - Fulham ?-?
Stoke - Bolton ?-?
Chelsea - Blackburn ?-?
West Ham - Arsenal ?-?
Birmingham - Aston Villa ?-?
Sunderland - Newcastle ?-?
Liverpool - Everton ?-?
Tottenham - Manchester United ?-?

Java 24 22.01.2011

Wolverhampton - Liverpool ?-?
Arsenal - Wigan ?-?
Newcastle - Tottenham ?-?
Fulham - Stoke ?-?
Blackpool - Sunderland ?-?
Manchester United - Birmingham ?-?
Everton - West Ham ?-?
Aston Villa - Manchester City ?-?
Blackburn - West Bromwich ?-?
Bolton - Chelsea ?-?

Java 25 01.02.2011

Sunderland - Chelsea ?-?
Arsenal - Everton ?-?
Birmingham - Manchester City ?-?
Manchester United - Aston Villa ?-?
Blackpool - West Ham ?-?
Bolton - Wolverhampton ?-?
West Bromwich - Wigan ?-?
Fulham - Newcastle ?-?
Liverpool - Stoke ?-?
Blackburn - Tottenham ?-?

Java 26 05.02.2011

Stoke - Sunderland ?-?
Everton - Blackpool ?-?
Wigan - Blackburn ?-?
Manchester City - West Bromwich ?-?
Newcastle - Arsenal ?-?
Tottenham - Bolton ?-?
Aston Villa - Fulham ?-?
Wolverhampton - Manchester United ?-?
West Ham - Birmingham ?-?
Chelsea - Liverpool ?-?

Java 27 12.02.2011

Manchester United - Manchester City ?-?
Sunderland - Tottenham ?-?
Arsenal - Wolverhampton ?-?
Liverpool - Wigan ?-?
West Bromwich - West Ham ?-?
Birmingham - Stoke ?-?
Blackpool - Aston Villa ?-?
Blackburn - Newcastle ?-?
Bolton - Everton ?-?
Fulham - Chelsea ?-?

Java 28 26.02.2011

Tottenham - Arsenal ?-?
Newcastle - Bolton ?-?
Wolverhampton - Blackpool ?-?
Stoke - West Bromwich ?-?
Wigan - Manchester United ?-?
Everton - Sunderland ?-?
Aston Villa - Blackburn ?-?
Chelsea - Birmingham ?-?
West Ham - Liverpool ?-?
Manchester City - Fulham ?-?

Java 29 05.03.2011

Fulham - Blackburn ?-?
Birmingham - West Bromwich ?-?
Wolverhampton - Tottenham ?-?
Blackpool - Chelsea ?-?
Bolton - Aston Villa ?-?
West Ham - Stoke ?-?
Liverpool - Manchester United ?-?
Manchester City - Wigan ?-?
Arsenal - Sunderland ?-?
Newcastle - Everton ?-?

Java 30 19.03.2011

West Bromwich - Arsenal ?-?
Stoke - Newcastle ?-?
Chelsea - Manchester City ?-?
Blackburn - Blackpool ?-?
Wigan - Birmingham ?-?
Everton - Fulham ?-?
Sunderland - Liverpool ?-?
Tottenham - West Ham ?-?
Manchester United - Bolton ?-?
Aston Villa - Wolverhampton ?-?

Java 31 02.04.2011

Fulham - Blackpool ?-?
Birmingham - Bolton ?-?
Stoke - Chelsea ?-?
Manchester City - Sunderland ?-?
West Bromwich - Liverpool ?-?
Wigan - Tottenham ?-?
Arsenal - Blackburn ?-?
West Ham - Manchester United ?-?
Newcastle - Wolverhampton ?-?
Everton - Aston Villa ?-?

Java 32 09.04.2011

Wolverhampton - Everton ?-?
Blackburn - Birmingham ?-?
Blackpool - Arsenal ?-?
Aston Villa - Newcastle ?-?
Bolton - West Ham ?-?
Chelsea - Wigan ?-?
Tottenham - Stoke ?-?
Sunderland - West Bromwich ?-?
Manchester United - Fulham ?-?
Liverpool - Manchester City ?-?

Java 33 16.09.2011

Fulham - Bolton ?-?
Birmingham - Sunderland ?-?
Blackpool - Wigan ?-?
Stoke - Wolverhampton ?-?
West Bromwich - Chelsea ?-?
Manchester City - Tottenham ?-?
Newcastle - Manchester United ?-?
Arsenal - Liverpool ?-?
West Ham - Aston Villa ?-?
Everton - Blackburn ?-?

Java 34 23.04.2011

Blackburn - Manchester City ?-?
Bolton - Arsenal ?-?
Chelsea - West Ham ?-?
Blackpool - Newcastle ?-?
Wolverhampton - Fulham ?-?
Sunderland - Wigan ?-?
Aston Villa - Stoke ?-?
Liverpool - Birmingham ?-?
Manchester United - Everton ?-?
Tottenham - West Bromwich ?-?

Java 35 30.04.2011

Blackpool - Stoke ?-?
Wigan - Everton ?-?
Chelsea - Tottenham ?-?
West Bromwich - Aston Villa ?-?
Blackburn - Bolton ?-?
Arsenal - Manchester United ?-?
Sunderland - Fulham ?-?
Liverpool - Newcastle ?-?
Manchester City - West Ham ?-?
Birmingham - Wolverhampton ?-?

Java 36 07.05.2011

Wolverhampton - West Bromwich ?-?
Newcastle - Birmingham ?-?
Stoke - Arsenal ?-?
Bolton - Sunderland ?-?
Fulham - Liverpool ?-?
Everton - Manchester City ?-?
Manchester United - Chelsea ?-?
Tottenham - Blackpool ?-?
Aston Villa - Wigan ?-?
West Ham - Blackburn ?-?

Java 37 14.05.2011

West Bromwich - Everton ?-?
Chelsea - Newcastle ?-?
Blackburn - Manchester United ?-?
Blackpool - Bolton ?-?
Manchester City - Stoke ?-?
Sunderland - Wolverhampton ?-?
Arsenal - Aston Villa ?-?
Birmingham - Fulham ?-?
Wigan - West Ham ?-?
Liverpool - Tottenham ?-?

Java 38 22.05.2011

Wolverhampton - Blackburn ?-?
Fulham - Arsenal ?-?
Stoke - Wigan ?-?
Newcastle - West Bromwich ?-?
Bolton - Manchester City ?-?
Tottenham - Birmingham ?-?
Manchester United - Blackpool ?-?
West Ham - Sunderland ?-?
Aston Villa - Liverpool ?-?
Everton - Chelsea ?-?

Përmbledhja e vitit 2010 në Grande-Juve.TK

Bundesliga 2010-2011

Java 1
20.08.2010


Bajern M. - Volfsburg 2-1 ?-?
Hofenheim - Verder 4-1 ?-?
Borusia M. - Nurenberg 1-1 ?-?
Këln - Kaiserlautern 1-3 ?-?
Freiburg - St. Pauli 1-3 ?-?
Hanover - Frankfurt 2-1 ?-?
Hamburg - Shalke 2-1 ?-?
Mainz - Shtutgart 2-0 ?-?
Dortmund - Leverkusen 0-2 ?-?

Java 2
27.08.2010


Kaiserlautern - Bajern M. 2-0 ?-?
Shalke - Hanover 1-2 ?-?
Verder - Këln 4-2 ?-?
Volfsburg - Mainz 3-4 ?-?
Frankfurt - Hamburg 1-3 ?-?
Nurenberg - Freiburg 1-2 ?-?
St. Pauli - Hofenheim 0-1 ?-?
Leverkusen - Borusia M. 3-6 ?-?
Shtutgart - Dortmund 1-3 ?-?

Java 3
10.09.2010


Mainz - Kaiserlautern 2-1 ?-?
Dortmund - Volfsburg 2-0 ?-?
Hamburg - Nurenberg 1-1 ?-?
Borusia M. - Frankfurt 0-4 ?-?
Freiburg - Shtutgart 2-1 ?-?
Hanover - Leverkusen 2-2 ?-?
Bajern M. - Verder 0-0 ?-?
Hofenheim - Shalke 2-0 ?-?
Këln - St. Pauli 1-0 ?-?

Java 4
18.09.2010


Bajern M. - Këln 0-0 ?-?
Shalke - Dortmund 1-3 ?-?
Verder - Mainz 0-2 ?-?
Leverkusen - Nurenberg 0-0 ?-?
Shtutgart - Borusia M. 7-0 ?-?
Volfsburg - Hanover 2-0 ?-?
Frankfurt - Freiburg 0-1 ?-?
Kaiserlautern - Hofenheim 2-2 ?-?
St. Pauli - Hamburg 1-1 ?-?

Java 5
21.09.2010


Leverkusen - Frankfurt 2-1 ?-?
Dortmund - Kaiserlautern 5-0 ?-?
Hamburg - Volfsburg 1-3 ?-?
Mainz - Këln 2-0 ?-?
Hofenheim - Bajern M. 1-2 ?-?
Borusia M. - St. Pauli 1-2 ?-?
Freiburg - Shalke 1-2 ?-?
Hanover - Verder 4-1 ?-?
Nurenberg - Shtutgart 2-1 ?-?

Java 6
25.09.2010


Bajern M. - Mainz 1-2 ?-?
Shalke - Borusia M. 2-2 ?-?
Verder - Hamburg 3-2 ?-?
Shtutgart - Leverkusen 1-4 ?-?
Volfsburg - Freiburg 2-1 ?-?
Frankfurt - Nurenberg 2-0 ?-?
Këln - Hofenheim 1-1 ?-?
Kaiserlautern - Hanover 0-1 ?-?
St. Pauli - Dortmund 1-3 ?-?

Java 7
02.10.2010


Leverkusen - Verder 2-2 ?-?
Dortmund - Bajern M. 2-0 ?-?
Shtutgart - Frankfurt 1-2 ?-?
Hamburg - Kaiserlautern 2-1 ?-?
Mainz - Hofenheim 4-2 ?-?
Borusia M. - Volfsburg 1-1 ?-?
Freiburg - Këln 3-2 ?-?
Hanover - St. Pauli 0-1 ?-?
Nurenberg - Shalke 2-1 ?-?

Java 8
16.10.2010


Bajern M. - Hanover 3-0 ?-?
Shalke - Shtutgart 2-2 ?-?
Verder - Freiburg 2-1 ?-?
Volfsburg - Leverkusen 2-3 ?-?
Mainz - Hamburg 0-1 ?-?
Hofenheim - Borusia M. 3-2 ?-?
Këln - Dortmund 1-2 ?-?
Kaiserlautern - Frankfurt 0-3
St. Pauli - Nurenberg 3-2 ?-?

Java 9
23.10.2010


Leverkusen - Mainz 0-1 ?-?
Dortmund - Hofenheim 1-1 ?-?
Shtutgart - St. Pauli 2-0 ?-?
Hamburg - Bajern M. 0-0 ?-?
Frankfurt - Shalke 0-0 ?-?
Borusia M. - Verder 1-4 ?-?
Freiburg - Kaiserlautern 2-1
Hanover - Këln 2-1 ?-?
Nurenberg - Volfsburg 2-1 ?-?

Java 10
30.10.2010


Bajern M. - Freiburg 4-2 ?-?
Shalke - Leverkusen 0-1 ?-?
Verder - Nurenberg 2-3 ?-?
Volfsburg - Shtutgart 2-0 ?-?
Mainz - Dortmund 0-2 ?-?
Hofenheim - Hanover 4-0 ?-?
Këln - Hamburg 3-2 ?-?
Kaiserlautern - Borusia M. 3-0 ?-?
St. Pauli - Frankfurt 1-3 ?-?

Java 11
06.11.2010


Shalke - St. Pauli 3-0 ?-?
Leverkusen - Kaiserlautern 3-1 ?-?
Shtutgart - Verder 6-0 ?-?
Hamburg - Hofenheim 2-1 ?-?
Frankfurt - Volfsburg 3-1 ?-?
Borusia M. - Bajern M. 3-3 ?-?
Freiburg - Mainz 1-0 ?-?
Hanover - Dortmund 0-4 ?-?
Nurenberg - Këln 3-1 ?-?

Java 12
13.11.2010


Bajern M. - Nurenberg 3-0 ?-?
Verder - Frankfurt 0-0 ?-?
Dortmund - Hamburg 2-0 ?-?
Volfsburg - Shalke 2-2 ?-?
Mainz - Hanover 0-1 ?-?
Hofenheim - Freiburg 0-1 ?-?
Këln - Borusia M. 0-4
Kaiserlautern - Shtutgart 3-3
St. Pauli - Leverkusen 0-1 ?-?

Java 13
20.11.2010


Shalke - Verder 4-0 ?-?
Leverkusen - Bajern M. 1-1 ?-?
Shtutgart - Këln 0-1 ?-?
Frankfurt - Hofenheim 0-4 ?-?
Borusia M. - Mainz 2-3 ?-?
Freiburg - Dortmund 1-2 ?-?
Hanover - Hamburg 3-2 ?-?
Nurenberg - Kaiserlautern 1-3 ?-?
St. Pauli - Volfsburg 1-1 ?-?

Java 14
27.11.2010


Bajern M. - Frankfurt 4-1 ?-?
Verder - St. Pauli 3-0 ?-?
Dortmund - Borusia M. 4-1 ?-?
Hamburg - Shtutgart 4-2 ?-?
Mainz - Nurenberg 3-0 ?-?
Hofenheim - Leverkusen 2-2 ?-?
Këln - Volfsburg 1-1 ?-?
Hanover - Freiburg 3-0 ?-?
Kaiserlautern - Shalke 5-0 ?-?

Java 15
04.12.2010


Shalke - Bajern M. 2-0 ?-?
Leverkusen - Këln 3-2 ?-?
Shtutgart - Hofenheim 1-1 ?-?
Volfsburg - Verder 0-0 ?-?
Frankfurt - Mainz 2-1 ?-?
Borusia M. - Hanover 1-2 ?-?
Freiburg - Hamburg 1-0 ?-?
Nurenberg - Dortmund 0-2 ?-?
St. Pauli - Kaiserlautern 1-0 ?-?

Java 16
11.12.2010


Bajern M. - St. Pauli 3-0 ?-?
Dortmund - Verder 2-0 ?-?
Hamburg - Leverkusen 2-4 ?-?
Mainz - Shalke 0-1 ?-?
Hofenheim - Nurenberg 1-1 ?-?
Këln - Frankfurt 1-0 ?-?
Freiburg - Borusia M. 3-0 ?-?
Hanover - Shtutgart 2-1 ?-?
Kaiserlautern - Volfsburg 0-0 ?-?

Java 17
18.12.2010


Shalke - Këln 3-0 ?-?
Verder - Kaiserlautern 1-2 ?-?
Leverkusen - Freiburg 2-2 ?-?
Shtutgart - Bajern M. 3-5 ?-?
Volfsburg - Hofenheim 2-2 ?-?
Frankfurt - Dortmund 1-0 ?-?
Borusia M. - Hamburg 1-2 ?-?
Nurenberg - Hanover 3-1 ?-?
St. Pauli - Mainz 2-4 ?-?

Përmbledhja e vitit 2010 në Grande-Juve.TK

EUROPA LEAGUE - CUP UEFA 2010-2011

FAZA E PARE KFALIFIKUESE
(01.07.2010) - (08.07.2010)


Santa C - Mogren 0–3 0–2
Olimpija - Siroki B 0–2 0–3
Anorthosis - Banants 3–0 1–0
Olimpia - Khazar 0–0 1–1
Sibenik - Sliema 0–0 3–0
Tobol - Zrinjski 1–2 1–2
Ulisses - Bnei Yehuda 0–0 0–1
Rabotnicki - Lusitanos 5–0 6–0
Tirana - Zalaegerszeg 0–0 1–0
Zestaponi - Faetano 5–0 0–0
Runavík - Gefle 0–2 1–2
Torpedo - Fylkir 3–0 3–1
Randers - Dudelange 6–1 1–2
Portadown - Skonto 1–1 1–0
TPS - Port T 3–1 4–0
Reykjavík - Glentoran 3–0 2–2
Grevenmacher - Dundalk 3–3 1–2
Kalmar - Streymur 1–0 3–0
Llanelli - Tauras 2–2 2–3
Narva T - MYPA 0–2 0–5
Zeta - Dacia 1–1 0–0
Laçi - Dnepr 1–1 1–7
Shakhter K - Ruch C 1–2 0–1
Dinamo Tbilisi - Flora 2–1 0–0
Nitra - Gyori 2–2 1–3
Qarabag - Metalurg S 4–1 1–1

FAZA E DYTE KFALIFIKUESE
(15.07.2010) - (22.07.2010)


Cercle Brugge - TPS 0–1 2-1
Motherwell - Breioablik 1–0 1-0
Anorthosis - Sibenik 0–2 3-0
Lausanne - Borac B 1–0 1-1
Siauliai - Wisla K 0–2 0-5
Kalmar - Dacia 0–0 2-0
Utrecht - Tirana 4–0 1-1
Gorica - Randers 0–3 1-1
Marítimo - Sporting F 3–2 3-2
Suduva M - Rapid W 0–2 2-4
Ventspils - Teteks 0–0 1-3
OFK Beograd - Torpedo Z 2–2 1-0
Olimpia - Dinamo B 0–2 1-5
MYPA - Sant J 3–0 5-0
Videoton - Maribor 1–1 0-2
Brondby - Vaduz 3–0 0-0
Stabaek - Dnepr M 2–2 1-1
Shamrock R - Bnei Y 1–1 1-0
Elfsborg - Iskra 2–1 1-0
Reykjavík - Karpaty L 0–3 2-3
Maccabi T.A - Mogren 2–0 1-2
Austria W - Siroki B 2–2 1-0
Tauras T - APOEL 0–3 1-3
Molde - Jelgava 1–0 1-2
Zestaponi - Dukla B 3–0 0-1
Honka - Bangor C 1–1 1-2
Levski S - Dundalk 6–0 2-0
Georgia - Baník O 0–6 0-0
Rabotnicki - Mika 1–0 0-0
Atyrau - Gyori 0–2 0-2
Portadown - Qarabag 1–2 1-1
Besiktas - Víkingur 3–0 4-0
Differdange - Spartak Z 3–3 0-2
Dinamo Minsk - Sillamae 5–1 5-0
Valletta - Ruch C 1–1 0-0
Baku - Buducnost P 2–1 0-3
Zrinjski - Tre Penne 4–1 9-2
Gefle - Dinamo T 1–2 1-2
Cliftonville - Cibalia 1–0 0-0
Besa Kavaje - Olympiacos 0–5 1-6

FAZA E TRETE KFALIFIKUESE
(29.07.2010) - (05.08.2010)


Odense - Zrinjski 5-3 0-0
Dnepr M - Baník O 1-0 2-1
Rabotnicki - Liverpool 0-2 0-2
Marítimo - Bangor C 8-2 2-1
Beroe S - Rapid W 1-1 0-3
MYPA - Timisoara 1-2 3-3
CSKA S - Cliftonville 3-0 2-1
Karpaty L - Zestaponi 1-0 1-0
Shamrock R - JUVENTUS 0-2 0-1
Elfsborg - Teteks 5-0 2-1
Nordsjaelland - Sporting 0-1 1-2
Maribor - Hibernian 3-0 3-2
Red Star Belgrade - Slovan B 1-2 1-1
Inter T - Genk 1-5 2-3
Ruch C - Austria W 1-3 0-3
Viktoria P - Besiktas 1-1 0-3
Olympiacos - Maccabi T.A 2-1 0-1
Wisla K - Qarabag 0-1 2-3
Sturm G - Dinamo T 2-0 1-1
Cercle Brugge - Anorthosis 1-0 1-3
Buducnost P - Brondby 1-2 0-1
Molde - Stuttgart 2-3 2-2
Maccabi H - Dinamo M 1-0 1-3
Utrecht - Luzern 1-0 3-1
Sibir N - Apollon 1-0 1-2
Randers - Lausann 2-3 1-1
Dinamo B - Hajduk S 3-1 0-3
AZ - Goteborg 2-0 0-1
Spartak Z - Dnipro D 2-1 0-2
Gyori - Montpellier 0-1 1-0 4-3p
Aalesund - Motherwell 1-1 0-3
Kalmar - Levski S 1-1 2-5
Galatasaray - OFK Beograd 2-2 5-1
Jagiellonia B - Aris 1-2 2-2
APOEL - Jablonec 1-0 3-1

PLAY OFFS
(19.08.2010) - (26.08.2010)


Paris S.G - Maccabi T.A 2-0 3-4
Bayer Leverkusen - Tavriya S 3-0 3-1
CSKA Moscow - Anorthosis 4-0 2-1
Hajduk S - Unirea U 4-1 1-1
Feyenoord - Gent 1-0 0-2
Genk - Porto 0-1 2-4
Debrecen - Litex L 2-0 2-0
Aris T - Austria W 1-0 1-1
Galatasaray - Karpaty 2-2 1-1
Palermo - Maribor 3-0 2-3
Club Brugge - Dinamo M 2-1 3-2
Omonia - Metalist K 0-1 2-2
Vaslui - Lille 0-0 0-2
Napoli - Elfsborg 1-0 2-0
Sporting - Brondby 0-2 3-0
Grasshopper - Steaua B 1-0 0-1 3-4p
Liverpool - Trabzonspor 1-0 2-1
Celtic - Utrecht 2-0 0-4
Borussia D - Qarabag 4-0 1-0
AIK - Levski S 0-0 1-2
Sturm Graz - JUVENTUS 1-2 0-1
Getafe - APOEL 1-0 1-1
Dundee U - AEK Athens 0-1 1-1
AZ - Aktobe 2-0 1-2
Dnipro D - Lech P 0-1 0-0
Rapid Wien - Aston Villa 1-1 3-2
CSKA Sofia - Saints 3-0 2-2
Besiktas - Helsinki 2-0 4-0
Slovan B - Stuttgart 0-1 2-2
Sibir N - PSV Eindhoven 1-0 0-5
BATE - Marítimo 3-0 2-1
Lausanne - Lokomotiv M 1-1 1-1 4-3p
Gyori - Dinamo Z 0-2 1-2
Odense - Motherwell 2-1 1-0
PAOK - Fenerbahce 1-0 1-1
Villarreal - Dnepr M 5-0 2-1
Timisoara - Manchester City 0-1 0-2

GRUPA A

Salzburg - Man. City 0-2
Juventus - Lech 3-3
Lech - Salzburg 2-0
Man. City - Juventus 1-1
Man. City - Lech 3-1
Salzburg - Juventus 1-1
Lech - Man. City 3-1
Juventus - Salzburg 0-0
Man. City - Salzburg 3-0
Lech - Juventus 1-1
Salzburg - Lech 0-1
Juventus - Man. City 1-1


TABELA

1 Manchester City 6 3 2 1 11 - 6 11
2 Lech Poznan 6 3 2 1 11 - 8 11
3 Juventus 6 0 6 0 7 - 7 6
4 Salzburg 6 0 2 4 1 - 9 2

GRUPA B

Aris - Atletico Madrid 1-0
Leverkusen - Rosenborg 4-0
Rosenborg - Aris 2-1
Atletico Madrid - Leverkusen 1-1
Atletico Madrid - Rosenborg 3-0
Aris - Leverkusen 0-0
Rosenborg - Atletico Madrid 1-2
Leverkusen - Aris 1-0
Atletico Madrid - Aris 2-3
Rosenborg - Leverkusen 0-1
Aris - Rosenborg 2-0
Leverkusen - Atletico Madrid 1-1

TABELA

1 Bayer Leverkusen 6 3 3 0 8 - 2 12
2 Aris Thessaloniki FC 6 3 1 2 7 - 5 10
3 Atletico Madrid 6 2 2 2 9 - 7 8
4 Rosenborg 6 1 0 5 3 - 13 3

GRUPA C

Lille - Sporting 1-2
Levski - Gent 3-2
Gent - Lille 1-1
Sporting - Levski 5-0
Sporting - Gent 5-1
Lille - Levsk 1-0
Gent - Sporting 3-1
Levski - Lille 2-2
Sporting - Lille 1-0
Gent - Levski 1-0
Lille - Gent 3-0
Levski - Sporting 1-0

TABELA

1 Sporting CP 6 4 0 2 14 - 6 12
2 Lille 6 2 2 2 8 - 6 8
3 Gent 6 2 1 3 8 - 13 7
4 Levski Sofia 6 2 1 3 6 - 11 7

GRUPA D

Dinamo Zagreb - Villarreal 2-0
Club Brugge - PAOK 1-1
PAOK - Dinamo Zagreb 1-0
Villarreal - Club Brugge 2-1
Villarreal - PAOK 1-0
Dinamo Zagreb - Club Brugge 0-0
PAOK - Villarreal 1-0
Club Brugge - Dinamo Zagreb 0-2
Villarreal - Dinamo Zagreb 3-0
PAOK - Club Brugge 1-1
Dinamo Zagreb - PAOK 0-1
Club Brugge - Villarreal 1-2

TABELA

1 Villarreal 6 4 0 2 8 - 5 12
2 PAOK Saloniki 6 3 2 1 5 - 3 11
3 Dinamo Zagreb 6 2 1 3 4 - 5 7
4 Club Bruges 6 0 3 3 4 - 8 3

GRUPA E

AZ Alkmar - Sheriff 2-1
Dynamo Kyiv - BATE 2-2
BATE - AZ Alkmar 4-1
Sheriff - Dynamo Kyiv 2-0
Sheriff - BATE 0-1
AZ Alkmar - Dynamo Kyiv 1-2
BATE - Sheriff 3-1
Dynamo Kyiv - AZ Alkmar 2-0
Sheriff - AZ Alkmar 1-1
BATE - Dynamo Kyiv 1-4
AZ Alkmar - BATE 3-0
Dynamo Kyiv - Sheriff 0-0

TABELA

1 Dynamo Kiev 6 3 2 1 10 - 6 11
2 BATE Borisov 6 3 1 2 11 - 11 10
3 AZ Alkmaar 6 2 1 3 8 - 10 7
4 FC Sheriff 6 1 2 3 5 - 7 5

GRUPA F

Sparta Praha - Palermo 3-2
Lausanne - CSKA Moskva 0-3
CSKA Moskva - Sparta Praha 3-0
Palermo - Lausanne 1-0
Palermo - CSKA Moskva 0-3
Sparta Praha - Lausanne 3-3
CSKA Moskva - Palermo 3-1
Lausanne - Sparta Praha 1-3
CSKA Moskva - Lausanne 5-0
Palermo - Sparta Praha 2-2
Sparta Praha - CSKA Moskva 1-1
Lausanne - Palermo 0-1

TABELA

1 CSKA Moscow 6 5 1 0 18 - 3 16
2 Sparta Prague 6 2 3 1 12 - 12 9
3 Palermo 6 2 1 3 7 - 11 7
4 Lausanne 6 0 1 5 5 - 16 1

GRUPA G

Anderlecht - Zenit 1-3
AEK - Hajduk Split 3-1
Hajduk Split - Anderlecht 1-0
Zenit - AEK 4-2
Zenit - Hajduk Split 2-0
Anderlecht - AEK 3-0
Hajduk Split - Zenit 2-3
AEK - Anderlecht 1-1
Zenit - Anderlecht 3-1
Hajduk Split - AEK 1-3
Anderlecht - Hajduk Split 2-0
AEK - Zenit 0-3

TABELA

1 Zenit Petersburg 6 6 0 0 18 - 6 18
2 Anderlecht 6 2 1 3 8 - 8 7
3 AEK Athens 6 2 1 3 9 - 13 7
4 Hajduk Split 6 1 0 5 5 - 13 3

GRUPA H

Stuttgart - Young Boys 3-0
Getafe - Odense 2-1
Odense - Stuttgart 1-2
Young Boys - Getafe 2-0
Young Boys - Odense 4-2
Stuttgart - Getafe 1-0
Odense - Young Boys 2-0
Getafe - Stuttgart 0-3
Young Boys - Stuttgart 4-2
Odense - Getafe 1-1
Stuttgart - Odense 5-1
Getafe - Young Boys 1-0

TABELA

1 VfB Stuttgart 6 5 0 1 16 - 6 15
2 Young Boys 6 3 0 3 10 - 10 9
3 Getafe 6 2 1 3 4 - 8 7
4 Odense 6 1 1 4 8 - 14 4

GRUPA I

Debrecen - Metalist 0-5
PSV - Sampdoria 1-1
Sampdoria - Debrecen 1-0
Metalist - PSV 0-2
Metalist - Sampdoria 2-1
Debrecen - PSV 1-2
Sampdoria - Metalist 0-0
PSV - Debrecen 3-0
Metalist - Debrecen 2-1
Sampdoria - PSV 1-2
Debrecen - Sampdoria 2-0
PSV - Metalist 0-0

TABELA

1 PSV Eindhoven 6 4 2 0 10 - 3 14
2 Metalist Kharkiv 6 3 2 1 9 - 4 11
3 Sampdoria 6 1 2 3 4 - 7 5
4 Debrecen 6 1 0 5 4 - 13 3

GRUPA J

Karpaty - Dortmund 3-4
Sevilla - PSG 0-1
PSG - Karpaty 1-0
Dortmund - Sevilla 0-1
Dortmund - PSG 1-1
Karpaty - Sevilla 0-1
PSG - Dortmund 0-0
Sevilla - Karpaty 4-0
Dortmund - Karpaty 3-0
PSG - Sevilla 4-2
Karpaty - PSG 1-1
Sevilla - Dortmund 2-2

TABELA

1 Paris Saint Germain 6 3 3 0 9 - 4 12
2 Sevilla 6 3 1 2 10 - 7 10
3 Borussia Dortmund 6 2 3 1 10 - 7 9
4 Karpaty 6 0 1 5 4 - 15 1

GRUPA K

Napoli - Utrecht 0-0
Liverpool - Steaua 4-1
Steaua - Napoli 3-3
Utrecht - Liverpool 0-0
Utrecht - Steaua 1-1
Napoli - Liverpool 0-0
Steaua - Utrecht 3-1
Liverpool - Napoli 3-1
Utrecht - Napoli 3-3
Steaua - Liverpool 1-1
Napoli - Steaua 1-0
Liverpool - Utrecht 0-0

TABELA

1 Liverpool 6 2 4 0 8 - 3 10
2 Napoli 6 1 4 1 8 - 9 7
3 Steaua Bucuresti 6 1 3 2 9 - 11 6
4 Utrecht 6 0 5 1 5 - 7 5

GRUPA L

Besiktas - CSKA Sofia 1-0
Porto - Rapid Wien 3-0
Rapid Wien - Besiktas 1-2
CSKA Sofia - Porto 0-1
CSKA Sofia - Rapid Wien 0-2
Besiktas - Porto 1-3
Rapid Wien - CSKA Sofia 1-3
Porto - Besiktas 1-1
CSKA Sofia - Besiktas 1-2
Rapid Wien - Porto 1-3
Besiktas - Rapid Wien 2-0
Porto - CSKA Sofia 3-1

TABELA

1 FC Porto 6 5 1 0 14 - 4 16
2 Besiktas 6 4 1 1 9 - 6 13
3 Rapid Wien 6 1 0 5 5 - 12 3
4 CSKA Sofia 6 1 0 5 4 - 10 3

1/16 E FINALES
(17.02.2011) - (24.02.2011)


Aris - Manchester City ?-? ?-?
BATE Borisov - Paris Saint Germain ?-? ?-?
Benfica - Stuttgart ?-? ?-?
Besiktas - Dynamo Kiev ?-? ?-?
Lech Poznan - Braga ?-? ?-?
Napoli - Villarreal ?-? ?-?
Rubin Kazan - Twente ?-? ?-?
Anderlecht - Ajax ?-? ?-?
Lille - PSV Eindhoven ?-? ?-?
Metalist Kharkiv - Bayer Leverkusen ?-? ?-?
Sevilla - Porto ?-? ?-?
Rangers - Sporting ?-? ?-?
Basel - Spartak Moscow ?-? ?-?
Sparta Prague - Liverpool ?-? ?-?
Young Boys - Zenit Petersburg ?-? ?-?
PAOK Saloniki - CSKA Moscow ?-? ?-?