23 prill 2011

Odemwingie:”Unë tek Juve? Cdo gjë është e mundur”

Kohët e fundit është lakuar emri i Peter Odemwingie(29), sulmues rus me origjinë nigeriane, aktualisht në rradhët e Ëst Bromëich. I intervistuar nga Fifa.com, lojtari nuk përjashton mundësinë e transferimit në Torino sezonin e ardhshëm:

“Juve? Në futboll cdo gjë është e mundur, por ajo që mund të them është se gjendem mirë në Angli. Nuk ngutem për të ndërruar fanellë përsëri, por derisa të vazhdoj të shënoj dhe deri sa të jem i lumtur këtu, nuk do të kem probleme për të qëndruar”

Për lojtarin po interesohet edhe Lokomotiva e Moskës, e cila e ka patur nigerianin në rradhët e saj nga 2007-2010. /fcJuventus-news/