29 prill 2011

Atalanta distancon veten nga Del Neri


Atalanta ka distancuar veten nga raportet qe vinin se do te marrin si trajnerin Gigi Del Nerin.

Ky i fundit eshte lidhur me nje rikthim tek klubi i tij i meparshem ku menaxoi nga 2007 deri ne 2009

"Eshte nje fantazi futbolli" keshtu deklaroi drejtori sportiv i Atalanta's, Gabriele Zamagna. "Ne kemi ndegjuar keto spekulime per muaj me rresht, mirepo ne kemi qendruar te qete."

Skuadra e Atalanta's momentalisht eshte ne vendin e dyte ne Serie B pas Siena's, dhe kete fundjave do te perballen me Livornon. /Juventus-fans.net