25 prill 2011

Juve në bisedime me Cityn për Richards & Mancini


Juventus është duke planifikuar një transferim të dyshes së Manchester Cityt – mbrojtësin Micah Richards dhe menaxherin Roberto Mancinin.

Tuttosport raporton se Juve është gati të ofroj 16 milionë € për mbrojtësin 22-vjeçar, dhe këtu mund të përfshihet edhe kalimi i menaxherit të City, Roberto Mancini.

Mancini së fundmi është takuar me drejtorët Fabio Paratici dhe Pavel Nedved për të diskutuar mundësinë rreth një rikthimi në Itali për të marrë rolin e Bianconerëve.
/JUVENEWS.TK/