03 prill 2011

Të ftuarit e Del Nerit për ndeshjen kundër Romës

Pas përfundimit të stërvitjeve, z. Delneri ka bërë të ditur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Romës të dielën në mbrëmje.

Janë në dyshim Marchisio dhe Bonucci. Mesfushori ka pësuar një lëndim në qafë, ndërsa mbrojtësi u ankua për dhimbje në gishtin e këmbës së majtë.
Të dy janë në listën e të ftuarve. /Juventus-Fans/

Lista e plotë:
1 Buffon
2 Motta
4 Melo
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
13 Manninger
Aquilani 14
15 Barzagli
19 Bonucci
20 Toni
21 Grygera
23 Pepe
27 Krasnic
30 Storari
32 Matri
36 Giandonato
38 Libertazzi
39 Camilleri
43 Sorensen