16 prill 2011

Tacchinardi: Juve duhet të kthehet në majat e futbollit


Alessio Tacchinardi ka qene mysafir ne nje mision te quajtur "Tutti Pazzi per Juve" dhe ka folur per Juventusin qe eshte tani dhe Juventusin qe ka qene kurr ishte ai lojtar.
"Juventus duhet te kthehet ne maje te futbollit sa me shpejt te jete e mundshme sepse kan kaluar shum vite duke e shkikuar duke luftuar per nje vend ne Europ."
"Tani duhet ta hapin kuleten dhe te shpenzojn per 3-4 lojtar te klasit boteror. Edhe se projekti i vitit te kaluar ka mundur te jete shum me mire, drejtori nuk i ka ber transferimet e duhura per skuadren.E shikojm gjendjen e Martinezit ne te cidhin jan shpenzuar 12 milion euro dhe asgje nuk ka ber."

"Ne kete Juventus qe eshte sot nuk ka udhheqes.Me kujtohet Di Vaio prej te cilit nuk kemi guxuar ta humbim topin, ndersa kjo Juventus sot eshte krejt ndryshe."
"Sa per trajner do te doja qe Spalletti te vie ne Juventus sepse ka mentalitet fitues,por edhe Conte mund ta ngrit Juven pasi ai e ka zemren e nje Juventini dhe di mir se si udhheqet skuadra e Juventusit."

"Liga e kampioneve eshte e veshtir te mbrihet ket vit, por kurr me flasin per Europa Ligen me vie qe qaj, se ne qfar gjendje ka ra Juventusi i madh. Gjithmon kam folur se Juventusi eshte i ndertuar nga Juventinet,e jo nga lojtaret te cilit luajn sot ne Juventus vetem per para."
"Ne Kohen time kurr isha, para ndeshjes me Milanin me mbusheshin syt me gjak dhe nuk flisja me trajnerin deri sa nuk perfundonte ndeshja nga deshira per te fituar, ndersa sot lojtaret ne Juventus po sillen krejtsisht ndryshe."

"I faliminderohem te gjithve tifozeve Juventin per mbeshtetjen qe ma kan bere deri sa kan qen ne Juventus, une ata do i mbaj gjithmon ne zemren time." perfundoj Tacchinardi. /Juventus-Fans/