01 prill 2011

Juventus po e përcjell dyshen Ukrainase

Juventus është i impresionuar me lojen e paraqitur nga dyshja e përfaqsueses së Ukraines, bëhet fjal për Yaroslav Rakitsky dhe Andrio Yarmolenko, të cilët kishin luajtur në takimin miqësoe me përfaqsuesen e Italis.

Azurët kishin shenuar fitore 2-0, por loja e vendasve ika bafasuar menagjerët e Juventusit.

Qendërmbrojtësi i Shaktar Donjec, Rakitsky mund të luaj edhe si mbrojtës i krahun të majt po ashtu edhe krahut të djatht dhe kontrata i skadon në muajin qershor të 2011.

Ky 21-vjeçar ka shenuar edhe tre gola në 11 takime për përfaqsuesen e Ukraines.

Futbollisti i dyt është i Dinamo Kievit, Yarmolenko i cili është i kërkuar edhe nga Milano.

Yarmolenko është 21-vjeqar, Luan si qendërsulmues si dhe si sulmues i krahut.
/JUVENEWS.TK/