20 prill 2011

Juventus negocion për Pirlon


Juventusi ka filluar negociatat për Andrea Pirlon sipas La Gazzetta dello Sport.

Menaxheri i përgjithshëm i Juventusit , Beppe Marotta tha për Sky Italia të martën se ka në plan për të shtuar dy ose tre lojtarë të kualitetit të skuadrës.

Pirlo është ndër përparësitë kryesore të Juventusit dhe fakti se kontrata e tij përfundon në qershor e bën perspektivën e një transferimi të lirë me një mundësi joshëse.
/JUVENEWS.TK/