01 prill 2011

Juventus dhe Chelsea në kërkim të Darijo Srna-s

Portali Calciomercatoweb.com bënë me dije se kapiteni i Shahtiar Doneskut dhe i përfaqësueses Kroate Dario Srna, është në kërkim nga dyshja Juve-Chelsea.

Chelsea në ditët e fundit ka shprehur interesim që ta sjell Kroatin, Serna në Londër. Srna këtë vitë përfundon kontraten me Shaktior Doneskun, dhe mund të largohet pa dëmshpërblim.

Përveç Chelseat, për mbrojtësin Kroat është i iteresuar edhe Juventusit.
/JUVENEWS.TK/