20 prill 2011

Juve ka filluar bisedimet me Montolivion dhe Pirlon


"La Gazzetta dello Sport" bënë të ditur se Juventus ka filluar bisedimet me menagjerët e Riccardo Montolivio dhe të Andrea Pirlo.

Dje drejtori sportiv i Juventusit, Beppe Marotta ka pasur një takim të gjat me Cavallierin, aktualisht menagjer i Andrea Pirlos dhe Marco Boriellos, ku për këtë të fundit ka deklaruar se është shumë e vështirë që të mbetet në Romë.

Pirlos kontrata i skadon në qershor të 2011, por ai sëpari dëshiron të shikoj se qfar oferte po i ofron Milano para se të vendos të largohet.

Në ndërkohë kemi bisedime edhe me Fiorentinen për Montolivion. Juventus për Montolivion në bisedime e ka futur edhe të riun Giandonato.

"La Gazzetta dello Sport" po ashtu bënë të ditur se alternativa tjera janë edhe Mascherano (Barcelona) po ashtu edhe Fernando (Porto).
/JUVENEWS.TK/