20 prill 2011

Fiorentina ka shpreh interesim për Jorge Martinez


Mesfushori ofanziv i Juventusit, Jorge Martinez mund të largohet në verë nga Torino, pasi që për të është e interesuar Fiorentina.

Fiorentina është në kërkim të një futbollisti që mund ta zavendësoj Adrian Mutu, i cili do të largohet në fund të stinorit, dhe skuadra po mendon se Martinez do të jetë një zavendësues ideal i Rumunit.

Martinez karieren e ka filluar në Wanderes, para se të kalonte në Juventus ai ka luajtur edhe në Catania dhe ishte edhe antar i përfaqsueses të Urugait.

Martinez nuk ka arritur të ambjentohet në sezonin e parë në Juventus dhe në shumicen e deshjeve ka qëndruar në pankin, kështu që në skuader të re mund të rifitoj një minutazh më të madhe.

Kontrata me Juventusin i skadon në qershor të 2015, që do të thotë se qmimi i ti nuk do të jetë i lirë.
/JUVENEWS.TK/