19 prill 2011

Eboue larg Arsenal, Juve në gjurmët e tij


Pavarësisht rinovimit para 3 muajsh me Arsenalin, mbrojtësi i mesfushori Emmanuel Eboue’ mund të lërë Gunners në fund të sezonit. Sipas Sportmail faulli i penalltisë së shkaktuar nga Eboue’ në dëm të Lucas Leiva në minutën e 11 të pjesës së dytë kundër Liverpool.

Ky gabim që i kushtoi Arsenalit edhe shpresat e kampionatit, e bëri Arsene Ëenger që ta vendosë në merkato 27vjecarin, mbi të cilin mund të vihet Juventusi që e ndjek prej kohësh Eboue’, i cili mund të luajë edhe si mbrojtës i djathtë dhe mesfushorë i djathtë në rast nevoje. Duket se një jolly i tillë i mungon juventinëve. /fcjuventus-news/