15 prill 2011

Di Marzio: Tevez në Juventus nëse arrihet Champions League


Eksperti i Merkatos, Gianluca Di Marzio ka deklaruar se Carlos Tevez do të pranonte oferten e Juventusit, vetëm nëse "Zonja e Vjeter" arrin të kfalifikohet në Champions League, bënë të ditur Sky Sport.

Di Marzio ishte mysafir i Sky Sportit dhe ka komentuar edhe situaten aktuale në Juventus dhe rreth merkatos së Juventusit.

Moratti është definitivisht i interesuar për Tevezin, por nuk është i vetmi klupë që e kërkon Argjentinasin, për Tevezin janë të interesuar edhe Juventusi, Jamë i bindur se Carlos do të pranonte oferten e Juves vetëm nëse Juventus arrin të kfalifikohet në Champions.

Më pas Juventus do të rikthehet kah Mascherano, i cili është në përkujdesje të Agjentit të njëjtë, por ai ka demontuar lajmin se Mascherano do të largohet nga Barcelona.

Montolivio është një tjetër futbollist që po e përcjell Juventusi, është e mundur që Montolivio të vazhdoj kontraten me Fiorentinen, nëse kjo nuk ndodhë atëher Juventus do të tentoj ta transferoj ka deklaruar - Di Marzio.

Di Mazio ka deklaruar se Juventus do ta ketë të vështirë ta transferoj Andrea Pirllon.

Sa i përket pirllos, agjenti Tullio Tinti të hënën ka qenë në Barcelon, për tu informuar rreth ofertes dhe është e mundur që Pirllo vitin e ardhshëm të luaj në kampionatin Spanjoll.

Në pyetjen për dy trejnerët Deschamp - Lippi, Di Mazio ka deklaruar:

Lippi ka shpreh interesim të largohet drejt Premier Leagues, është e mundur që të përfundoj në Chelsea, por për këtë postë favorit kryesor është edhe Deschamp - Deklaroj Gianluca Di Marzio.
/JUVENEWS.TK/