16 prill 2011

Demichelis drejt Italisë


Mbrojtësi argjentinas Martin Demichelis është drejt largimit nga skuadra aktuale e tij, Malaga në drejtim të Serisë A, ka bërë të ditur agjenti i tij.

“Nëse Malaga bie nga liga e parë e Spanjës atëherë klienti im mund të transferohet në Itali,” ishin fjalët e agjentit të Demichelis, Gustavo Ghezzi.

Shumë skuadra italiane kanë shprehur interesim për ish mbrojtësin e Bayern-it, ndër to edhe Juventusi dhe në verë mund të ia arrij këtij synimi.
/JUVENEWS.TK/