02 prill 2011

Del Neri: Mund ta sigurojmë LK

Trajneri i Juventusit, Luigi Del Neri, beson se një fitore ndaj Romës të dielën do të mund t’ia ngrejë gjasat Juventusit për një vend të katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve.

“Ne e kemi obligimin dhe motivimin për të luajtur mirë. Kampionati gjithmonë ofron objektiva me rëndësi dhe nëse mposhtim Romën diskursi për një vend në Ligën e Kampionëve është i rihapur”.

“Ne shpresojmë të shohim një ndeshje të shpejtë në një fushë të vështirë sikurse ajo e Olimpicos, ndërsa ne do të japim maksimumin në këtë ndeshje”, u shpreh Del Neri.
/JUVENEWS.TK/