02 prill 2011

Del Neri: Me fitore rikthehemi ne gare

Gigi Del Nerit perballet me lendime te shumta, mirepo ai paralajmeron se Juventusi do te luftoje kunder Romes. "Nje fitore dhe ne rikthehemi ne lufte per Ligen e Kampioneve".

Bianconeret u rikthyen ne fitore kunder Brescias 2-1, mirepo jane ende ne poziten e 7 para ndeshjes kunder Romakeve.

"Cdo ndeshje tregon nje storie. Entuziazmi bene ndryshume dhe ne kemi nje skuader te forte perballe kundershtareve te forte. Kete e kemi treguar ne ndeshjet kyce te ketij stinori."

"Eshte e vertete se ne kemi rene ne momente mjafte te keqija gjate ketij kampionati, mirepo kur jemi perballur me skuadra te forta ne kemi treguar guxim dhe kemi luajtur lojra te mrekullueshme. Olimpico do te na motivoje neve ashtu si edhe Romen."

"Lendimi i Del Pieros eshte nje humbje e madhe, pasi qe ishte ne forme. Ndersa per Chielinin nuk di cte them pasi qe ka pas per detyre te perfaqesoje Kombetaren." /Juventus-fans/