01 prill 2011

Vucinic rishfaqet në rrugën bardhezi

Juventusi vazhdon të punojë pa ndërprerje në merkato për të ndërtuar një skuadër me cilësi për vitin tjetër. Për sa i përket sekotrit sulmues, Drejtori i Përgjithshëm Marotta duket se është rikthyer fuqishëm tek Mirko Vucinic, 27 vjecar i Roma-s.

Lojtari rikthehet në horizontin e bardhezinjëve, pas merkatos së Janarit, duke propozuar një ndërrim me Amauri ose Iaquinta. Juventusi do të mundohet edhe pse duket se Roma është e gatshme të lejojë largimin e vetëm njërit mes Vucinic dhe Menez, objektivit tjetër të merkatos bardhezi.

Sulmuesi malazez duket se është i kënaqur për një transerfim të tijin në Torino dhe provojë një aventurë të re. Gjithsesi nuk duhet nënvlerësuar konkurenca e Inter dhe ajo jashtë Italisë. /fcjuventus-news/