18 prill 2011

Nga Gjermania - Juventus në bisedime me Van Gaal


Mediat Gjermane janë të bindura se Luis Van Gaal, është kandidati i parë që mund ta merë timonin e Juventusit për të ardhem.

Është shumë e sigurt që Luigi Del Neri do të largohet nga Juventusi, pas një sezoni të dështuar, dhe qe një kohë të gjatë Juventus është në kërkim të një trejneri të madh. Vet Del Neri dje nuk e ka përjashtu mundësin e largimit nga Juventusi, këtë e ka konfirmu edhe vet drejtori Gjeneral i Juventusi, Giuseppe Marotta i cili ka deklaruar se në fund të stinorit do ti ndryshojm disa gjëra.

Siç na bëjnë me dije sot disa media Gjermane, ku thuhet se Juventus ka filluar bisedimet me ish trejnerin e Bayernit, Luis Van Gaal ku po shqërtohet mundësia që Holandezi të përfundoj në Torino.

Para disa jave bashkshortja e Van Gaalit ka hapur mundësin e kalimit të këti trejneri në Juventus, tashmë pritet të kuptohet se a do të kaloj Luis Van Gaal në Juventus..
/JUVENEWS.TK/