03 prill 2011

Juve-Spalletti, vendimi së shpejti


Sipas të përditshmes La Gazzetta dello Sport, brenda 2 ose maksimumi 3 javësh do të mësohet nëse do arrihet apo jo kalimi i Luciano Spalletti tek Juventus. Klubi bardhezi ka nevojë të sqarojë sa më shpejt cështjen e guidës teknike për sezonin e ardhshëm. Zenit duhet të vendosë në ditët në vazhdim, por në rast se marrveshja nuk arrihet, nuk përjashtohet një rikonfirmim i Del Neri-t.

Situata e trajernit duhet zgjidhur nga drejtuesit torinez përpara se të fillojë merkato sepse nuk duhet të rrezikohet që të merret një trajner me një skuadër gati. Ky gabim u bë para dy vjetësh ku Ferrara-s i duhet të punonte me blerjet e kërkuara nga Ranieri, që ishin Diego dhe Melo. Duhet mësuar nga gabimet. /fcjuventus-news/