19 prill 2011

Bastos drejt Juventusit


Klubi torinez i Juventusit ka avancuar kontaktet për mesfushorin brazilian të Lyon, Mishel Bastos i cili është në pritje të marrjes së një pasaportë të BE.

Braziliani ka mbërritur në Francë në korrik të vitit 2006, dhe 27 vjeçari ka aplikuar për një
pasaportë të Komunitetit Europian (regjimi i vizave në Itali është i ashpër).

Kjo do të lehtësoj largimin e tij gjatë verës për në Juventus
Juventus për Bastosin ofron plotë 16 milion euro (plus shpërblimet) për një kontratë katër-vjeçare raporton uebfaqja franceze, Mercato365. /Juventus-Fans/