23 mars 2011

Tifozët i kanë shprehur mendimet e tyre

Juventus deri në qershor duhet të vendos se kushë do të shkojë dhe kushë do të mbetet në skuadër, si dhe kënd duhet ta blejnë nga lejtarët e huazuar që janë mometalisht në formacionin bardh e zi.

Në forumin "VECCHIA SIGNORA", tifozët kanë debatuar dhe kanë bërë një sontazh duke shprehur mendimet e tyre se kushë mund të largohet dhe kushë mund të mbetet.

Votimet në bëjnë me die se Matri, Aquilani dhe Quagliarella duhet të blehen menjëher, pas tyre mbetet Simone Pepe, i cili ka filluar të hyjë në zemrat e mira tifozëve Biankoner. Aquilani ka fituar më së shumti vota, duke e larguar Andrea Pirllon nga fanella bardh e zi.

Nga garda e vjetër për të vazhduar me Juventusin kanë votuar edhe për Buffon, Chiellini, Del Piero dhe Marchisio. Po ashtu Milos Krasic ishte më i votuari, për të vazhduar me fanellen bardh e zi ishte votuar edhe Felipe Melo por me më pakë vota se sa është pritur.

Më së paku vota kishin: Motta, Traore, Rinaudo dhe Martinez, kurse sa i përket gardës së vjetër Grosso, Grygera, Salihamidzic, Sissoko, Amauri dhe Iaquinta janë të pa dëshirueshëm që të jenë pjes e Juventusit stinorin e ardhshëm
/JUVENEWS.TK/