28 mars 2011

Cana drejt Juventusit ose Lazio-s

Lorik Cana është shndërruar në një objektiv për Juventusin dhe Lazion, bëri të ditur sot një faqe franceze e specializuar për dhënien e lajmeve mbi merkaton, “Footmercato.net”.Megjithatë, ekziston një mundësi që të rikthehet edhe në Premier League, ku Aston Villa, Bolton, Fulham dhe mbase Tottenham janë të gatshëm t’i paraqesin një ofertë.

Përsa i përket pistës italiane, Lazio e sheh zëvendëskapitenin e kombëtares sonë si përforcimin perfekt për qendrën e mesfushës, por në fazë studimi është edhe Juventusi.

Mesfushori 27-vjeçar nuk është duke kaluar një periudhë të mirë në kampionatin turk tek Galatasaray, ku rregullat për një numër limit të aktivizimit të lojtarëve të huaj e kanë detyruar të qëndrojë shpesh herë në stol.

Gjigantët turk besohet se janë të gatshëm të negociojnë për kartonin e Canës mbi bazën e 8-10 milion eurove.
/fcjuventus-news/