29 mars 2011

Milano do ta transferoj Aquilanin

Milano po mendon serjozisht për ta përforcuar mesfushën për stinorin e ardhshëm, kurse mediat ne Apenine shkruajn se po dëshirojn ta transferojn Aquilanin nga Liverpuli.

Aquilani momentalisht mbron ngjyrat e Juventusit në form huazimi nga Liverpuli i cili po kërkonë 16.5 milion euro për të kaluar përfundimisht në Juventus, por Juve nuk është e gatshme ta paguaj këtë shifer.

Juventus po shikon alternativa tjera, kurse Milano po e përcjell situaten me vëmendje dhe do ta shfrytëzojë çdo mundësi për ta sjellur ish futbollistin e Romes në Milano.

Aquilani është në shitje pasi që Liverpul nuk mbështetet në të për stinorin e ardhshëm dhe mund të ndodhë që në afatin kalimtar veror ta ulë edhe çmimin, dhe Milano po mundohet të gjej zavendësimin e Andrea Pirlos i cili mund të përfundoj në Juventus ose në Premier League.
/JUVENEWS.TK/