28 mars 2011

Shiko kush do të largohet nga Barca në Qershor

Sipas Daily Star, Pep Guardiola është i vendosur që të largojë të riun Ibrahim Afellay(24) këtë verë. Mesfushori erdhi këtë Janar për rreth 3 milion euro nga PSV, por ka patur probleme në ambjentim dhe nuk ka gjetur hapësirat e pritura.

Barcelona kërkon ta përdorë Afellay-in për të arritrur tek Fabregas, por drejtuesit e Arsenal konfirmojnë:

“Afellay është një lojtar i ri dhe premtues, por nuk duam që të përdoret në marrveshjen për të arritur tek Fabregas”.

Këto deklarata bëjnë drejtuesit juventinë që të shpresojnë duke qenë se Juventus është nga të paktat skuadra të mëdha që janë të interesuara për talentin hollandez. /fcjuventus-news/