30 mars 2011

Amauri tërheq interesimin e Milanit

Sulmuesi brazilian, Amauri, pritet që të largohet nga Juventusi gjatë afatit kalimtar veror, ndërsa Milani dhe Villarreali besohet të jenë skuadrat e interesuara për firmën e ‘Tigrit’.

Tuttosport shkruan se Rossonerët janë në kërkim të një sulmuesi tjetër të fuqishëm, si zëvendësim në rast të mos gatishmërisë së Zlatan Ibrahimovic.

30 vjeçari ka dështuar ta tregojë formën më të mirë te Juventusi, por periudha e tij si i huazuar te Parma ka treguar se ai është një lojtar i jashtëzakonshëm, duke shënuar disa gola të pa besueshëm në ndeshjet e fundit, gjë që dhe bëri ngjalljen e interesimit për të.
/JUVENEWS.TK/