27 mars 2011

Juve:” Kontraktim për Sorensen”


Stërvitja e fundit e javës për Juventusin, i cili është i impenjuar të dielën(3 prill) në orën 20.45 kundër Romës.

10 ishin lojtarët që punuan në grup: Barzagli, Traore, Grygera, Motta, Salihamidzic, Grosso, Melo, Pepe, Toni dhe Del Piero.

Për De Ceglie u ndjek nje program i vecantë kursë Martinez punoi vetëm në palestër.

Sorensen la grumbullimin e U21 daneze si pasojë e një kontraktimi gjatë stërvitjes. Të hënën do të bëhen verifikimet nga stafi mjeksor i Juventusit. /fcjuventus-news/