24 mars 2011

Juventus po interesohet për Rossin

Sipas fjalëve të agjentit Federica Pastorella, Juventusi është i interesuar dhe ka pyetur Vilareallin për Giuseppe Rossin.

24-vjeçari ka formën më të mirë në kampionatin Spanjoll, ku deri me tani ka shenuar 15 gola në La Liga.

Oferta e Juventusit ka qenë që Rossin ta huazoj për një vitë me të drejt blerje në fund të stinorit por Vilareall e ka refuzuar, që nga ai moment kan ndodhur disa gjëra.

Në pyetjen se a ka të bëjë me shifren e ofruar nga Totenhem, i cili ka ofruar 30 milion euro, Pastorello ka deklaruar se nuk është kjo, por lavdroj edhe punen e Juventusit.

Kjo duket normale për një projekt ambicioz si lojtarë Juventusit, përfshijë kualitetin e Rossit. Ai ishte padyshim një futbollist i ri me talent të madh dhe një mentalitet fitues.
/JUVENEWS.TK/