29 mars 2011

Neymar: Chelsea ëndërr për mua

Neymar në Juventus vetëm një spekulim i madhë, ne jemi mësue me thashethënje, kjo ka ndodhur shumë herë. SPSH - Vander Vart nga Hamburgu në Juventus (asnjeher nuk ndodhi), po ashtu qeshtja e Dzekos, Fabjano, Aguero, Forllan dhe në fund Piazon që përfundoj në Chelsea. Juve u mësuar të transferoj sulmues si Amauri , Iaquinta dhe ndodhë që në fund ta transferoj ose Gilardinon ose Borriellon, por me keta ne do të luftojm për mesin e tabeles..

Ylli brazilian i skuadrës Santos, Neymar ka pranuar se një transferim të Chelsea do ishte ëndërr e bërë realitet.

Neymar shënoi dy gola në ndeshjen miqësore kundër Skocisë në Emirates.

“Chelsea është skuadër e madhe. Është ëndërr e çdo lojtari të luaj në Chelsea,” ka deklaruar Neymar.

“Nëse një ditë do ndodhë, do isha i lumtur të luaj për Chelsean. Kur vjen momenti do ulëm më familjen dhe do diskutojmë lidhur më këtë. Vitin e kaluar, kur Chelsea erdhi tek unë, e diskutuam bashkë dhe menduam se ende nuk është koha. Nëse kjo ndodhë këtë vit prapë, do mendojmë mirë edhe njëherë.”
/JUVENEWS.TK/