26 mars 2011

Hazard nxirret në shitje dhe Juventus hyn në garë

Presidenti i Lille, Rudi Garcia ka deklaruar se nuk do të kishte probleme për të shitur talentin belg Eden Hazard (20), i cili prej pak kohësh ka rinovuar kontratën me Lille. Aktualisht, Hazard kërkohet nga Juventus, Real Madrid, Liverpool dhe Arsenal.

Garcia në një intervistë për gazetën iberike Marca, ka pohuar:

“Eden mund të niset edhe këtë verë nëse do të vinte një ofertë e denjë për vlerën e tij”. Nuk mendoj se do të qendrojë në Francë sepse pëlqehet nga shumica e ekipeve më të mëdha europiane”.

Historikisht, Juventus ka patur fat me lojtarët francez dhe Eden Hazard mund të vazhdojë të jetë një tullë tjetër e rëndësishme që do ta përforëconte akoma më shumë idenë se ai do të ishte pasardhësi i të mëdhenjëve Platini, Deshamps, Trezeguet etj. /fcjuventus-news/