29 mars 2011

Roma ëndërroje Buffon

Nuk është një mister që Roma e re e Di Benedetto është shumë e interesuar për Gianluigi Buffon. Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventus nuk ka ndërmend ta lejojë këtë kalim.

Përkundrazi, drejtori i përgjithshëm Beppe Marotta, do të propozonte një ulje të pagës. Kështu do ti propozohej një kontratë deri në 2016 me bluzen bardhezi dhe kështu Buffon do të arrinte të fitonte më në fund atë Scudetto që sic thotë shpesh edhe vetë:” Do të vlente më shumë se 1.200.000 tituj të fituar në një skuadër tjetër” /fcjuventus-news/