24 mars 2011

Diego do të rikthehet?

Juventus në ditë e fundit është në kërkim të një mesfushori i cili do të rris kualitetet e lojës së Juves vitin e ardhshë, dhe përmendet emri i ish një Juventini që kaloj vitin e kaliar në Wolsburg, bëhet fjalë për Diego Ribas da Cunha.

Diego që vitin e kaluar u largua nga Juventusi, po shikohet mundësia e rikthimit të tij në radhat e Biankonerëve.

Siç bënë të ditur DirettaNews.iT, largimi i Diegos i cili nuk u prit mirë nga tifozet Biankoner, mund të rikthehet në Torino me një ofert të përballueshme, pasi që Wolsburg këtë stinor po luan shumë dobët ku po lufton për egzistenc.

Rikthimi i Diegos është një alternativ e mundshme pasi që skuadra do të heq dorë nga Javier Pastore, sepse Zamparini e citon me një qmimë shum të lartë.

Alternativa tjetërt nëse Diego dështon, është edhe Francezi i Romes Menez, për të cilin Juventusin e ka sygjeruar edhe Zinedin Zidan.
/JUVENEWS.TK/