31 mars 2011

Juve: “Me Bastos vjen edhe Gourcuff?”

Që Juventusi kishte trokitur në derën e Lion, kjo nuk është një risi. Përkundrazi, është shumë i njohur interesimi i bardhezinjëve për Bastos(27), anësori i majtë brazilian që mund të vishet bardhezi sezonin e ardhshëm, por sipas 4-4-2.com, Bastos nuk është lojtari i vetëm që do të vijë në Torino.

Sipas zërave të merkatos ai mund të shoqërohet edhe nga shoku i tij i skuadrës Joann Gourcuff(24), fantazist që më parë ka veshur fanellën e Milan dhe të Bordeaux.

4-4-2. com pohon se Agnelli dhe Marotta do të ishin të gatshëm të përdornin si pjesë të marrveshjes Sissoko ose Melo kurse francezët kërkojne 46 milion euro. Një shumë kjo relativisht e pranueshme duke ditur vlerën e 2 lojtarëve. /fcjuventus-news/