24 mars 2011

Zidane: Menez pasardhësi im në Juventus

Ish lojtari i Juventusit, Francezi Zinedine Zidane ka cilësuar mesfushorin e Romës Jeremy Menez si pasardhës të tij tek skuadra e Juventusit.

Zidane, i pyetur lidhur më mundësin e transferimit të Hazard të Juventus, tha që më parë do doja që Juventus ta transferoj Menezin, sepse mendon se ai do i përshtatët më shumë mënyrës se lojës të juventinëve.

Hazar është lojtar i mirë, por nuk jam shumë i sigurt nëse ai mund të jetë pasardhësi im te Juventus.

Menez do përshtatej shumë mirë dhe mund të luaj në Juventus, tha Zinedine Ziddane.
/JUVENEWS.TK/