25 mars 2011

Slloveni-Itali, formacionet e mundshme

Sonte në orën 20:45 do të zhvillohet ndeshja në mes Sllovenisë dhe Italisë në kuadër të grupit C për ndeshjet kualifikuese për “Euro 2012”.

Italia është e para në grup më dhjetë pikë, kurse Sllovenia e dyta më shtatë pikë.

Formacionet

Slloveni (4-4-2): S.Handanovic, Brecko, Cesar, Suler, Jokiq, Kirm, Radosavleviq, Bacinovic, Ilicic, Novakoviç, Matavz.

Në dispozicion: Handanovic, Mavric, Handelkovic, Bacinovic, Ilicic, Pecnik, Ljbijank.

Itali (4-3-1-2): Buffon, Maggio, Bonucci, Balzaretti, Chiellini, Thiago Motta, Montolivo, Aquilani, Mauri, Cassano, Pazzini

Në dispozicion: Viviano, Astori, Criscito, Marchisio, Noverino, Gilardino, Rossi. /JUVENEWS.TK/