28 mars 2011

Gati formacioni anti-Roma

Juventusi anti-Roma është gati. La Gazzetta dello Sport ka pak dyshime rreth 11-ëshes që do të përballet me verdhekuqtë në kryeqytet pas 6 ditësh. I vetmi dyshim është Sorensen, i cili nuk u kthye në kushte të mira fizike nga grumbullimi i Danimarkës. Nëse nuk do të jetë në maksimum, do të luajë Grygera në vendin e tij.

Përpara është Buffon që do të mbrohet nga Bonucci-Chiellini, me Traore’ majtas. Në qendër të mesfushës do të kemi Felipe Melo-Aquilani, me Marchisio majtas dhe Krasic djathtas. Në sulm përsëri do të jetë dyshja e Alessandro-ve, Matri-legjena Del Piero.

Mes të grumbulluarve mund të rishikohet Paolo De Ceglie, jashtë që nga ndeshja e Tetorit kundër Milan në Sansiro, ku pati një thyerje në gjurin e majtë. 24vjecari është duke u stërvitur mirë prej disa ditësh dhe nuk përjashtohet që kundër Romës të gjejë hapësira në pjesën e dytë. /fcjuventus-news/