26 mars 2011

Iaquinta drejt Napolit

Vincenzo Iaquinta, sulmuesi 31-vjecar i Juventusit duket se i ka ditët ë numëruara në Tornio. Lojtari erdhi në torino verën e 2007-ës nga Udinese, por nuk ka arritur kurrë të tregojë vlerat e tij për shkak të dëmtimeve të shumta. Këto dëmtime po e mbajnë të lidhur edhe këto ditët e fundit dhe duket se aventura e tij me Zonjën e Vjetër është drejt fundit.

Për lojtarin kalabrez është e interesuar Napoli, e cila kërkon një zëvëndësues të denjë për Edinson Cavani, duke qenë se vitin tjetër do të luajë, me shumë mundësi në Champions League. Eksperienca e Iaquinta mund të ndihmonte shumë me eksperiencën e tij.

Marrveshjen e ndihmon shumë edhe politika e rinovimit të ekipit që po ndjek Marotta. Sulmi është reparti më i plakur i Juventusit dhe Iaquinta mund të jetë i sakrifikuari i rradhës. /fcjuventus-news/